Panasonic Kıyafetlerinizdeki Kokuları Giderecek Bir Askı Üretti

Panasonic Japonya’da kıyafetlerinizin kokusunu giderecek olan yeni bir askı piyasaya sürmeyi planlıyor. Panasonic’in websitesinde “koku gideren askılık” olarak tanıtılan ürün sadece tişörtlerinizdeki ya da ceketlerinizdeki kokuyu gidermekle kalmıyor, aynı zamanda polenleri de ortadan kaldırıyor. Askı “nanoe” adı verilen bir teknolojiye dayanıyor. Bu teknoloji nano büyüklükteki negatif yüklü partikülleri havaya salmak üzerine kurulu. Bu partiküller havadan nem toplayarak giydiğiniz kıyafetlere sinmiş kokuların giderilmesini sağlıyor. Panasonic bu teknoloji bundan önce 2012 yılında petshop’larda test etmişti.

Askının çalışması için bir güç kaynağına ve özel bir kabloya ihtiyaç var, bu yüzden de gardırobunuzun yanında bir priz olması sizin için büyük bir avantaj. Panasonic bu yeni cihazın özellikle sigara, ter ve mangal kokularından kurtulma konusunda çok yararlı olduğunu söylüyor.

Sık sık gece kulüplerinde kopmuyor ya da düzenli olarak mangal partileri düzenlemiyorsanız bile bu askının oldukça kullanışlı bir cihaz olacağı kesin. Özellikle otel kullanımı için oldukça yararlı bir cihaza benziyor. Askının Eylül ayında piyasaya sürülmesi ve satış fiyatının 179 dolar olması bekleniyor.

Etiketler