Uber Eats, Drone ile Yemek Teslimatı Gerçekleştirmek İstiyor

Yeme çılgınlığı devam ediyor.

Şimdiden en popüler yiyecek teslimat uygulamalarından biri haline gelen Uber Eats, oyunu geliştirmek istiyor. Uygulamanın şimdiki işleyişinde, sürücüler yemeği bir restorandan teslim alıyor ve sonra kapınızı içi yemek dolu bir poşetle çalıyor.

Ancak Uber geçtiğimiz günlerde Japonya’da yapılan Uber Elevate Asia Pacific Expo’da yeni bir teslimat metodunu açıkladı: drone. Uber’in Uber Elevate olarak bilinen drone ekibi, daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenilir yemek teslimatı için UberAir olarak bilinen uçan araç hizmetinden öğrendiklerini kullanacak.

Uber halihazırda ABD Federal Havacılık Yönetimi (US Federal Aviation Administration) ile UberAir hakkında konuşuyor ve Uber’in drone projesi bu konuşmalara muhtemelen uygun. Ve Uber Elevate, şehirde dronelarla teslimat için bir pilot program yürüttüğü San Diego’da bazı drone uçuşları test etti.

Uber Eats iyi bir yıl geçirdi – SimilarWeb‘in yaptığı bir ankete göre, geçtiğimiz yıl Uber Eats uygulaması Android cihazlara rakiplerinden daha fazla indirildi.

Ve Uber, Uber Eats platformu üzerinden küresel olarak 293 şehirde 6 milyar dolarlık sipariş verildiğini açıkladı ve en hızlı büyüme de Asya/Pasifik pazarında görüldü. Hindistan ve Japonya’da Uber Eats, mahallelere Uber’in paylaşımlı araçlarından daha önce girdi.

Uber’in yemek teslimatının ne zaman dronelar tarafından yapılmaya başlayacağına dair kesin bir bilgi yok. Ancak eğer Amazon Prime’ın dronelarla kargo teslimatı hayali, bir gösterge ise, Uber Elevate inceleme ve ertelemeyle yüzleşmek zorunda kalabilir.

Bu sırada, drone hayalinizi hayatta tutmak için IBM’in yakın zamanda açıkladığı kahve teslimat droneu patenti var.

Etiketler