Instagram Mı Klima Mı? Airbnb Tatilcilerin Bu Rahatlıkları Aradığını Söylüyor

ABD’de tatilin en yoğun sezonu ve Airbnb’nin yaptığı tüketici anketlerine göre Amerikalıların %97’si erişecekleri imkanların gezi deneyimlerini; yer, yemek, kültür ya da alışverişten daha fazla etkilediğini düşünüyor.

Ne tür imkanlardan bahsediyoruz? Wi-Fi listede üst sıralarda yer almıyor. Klima ise iç mekanda aranan özelliklerde üst sıralarda yer alıyor. Bu seçimler anlamlı: tatiller telefonu elimizden bırakmak ve emaillerden uzaklaşarak huzur bulmak için birer bahaneye dönüşmüşken, Instagram’a ulaşmak yerine sahilde geçirdiğiniz bir günün ardından serinlemeyi ve rahatlamayı tercih etmez miydiniz?

Y kuşağındansanız cevap hayır olabilir. Ankete katılan 18 ile 34 yaşları arasındaki kişilerin %58’i sosyal medyaya verdikleri önem kişilerin kalmak istedikleri yerleri etkiliyor.

Havuz da önemli faktörlerden biri, ancak bu daha çok ABD, Kanada ve Avustralya dışındaki kişiler için geçerli. Buralardaki tüketiciler ise ücretsiz parkı tercih ediyorlar. Tam teşekküllü bir mutfak önemli bir avantaj ve son birkaç ayda Airbnb’de en çok aranan özelliklerden biri.  Evcil hayvanlar da seçimleri etkileyen faktörlerden biri: ankete katılanların %29’u (8.600 anketör) hayvan dostu konaklama yerlerini tercih ediyor.

Anketin sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler