Uber, Venmo Üzerinden Yolculukları ve Yiyecekleri Ödemenize Olanak Tanıyor

Uber, insanların Venmo hesabındaki paralarla UberEATS üzerinden yolculuk ve yiyecek için ödeme yapmasına olanak sağlamak için PayPal’ın sahibi olduğu Venmo ile işbirliği yaptı. Bu şirketlere göre, geçtiğimiz yıl altı milyondan fazla ödeme Uber ismini içeriyordu. Bu entegrasyon ayrıca insanların Uber uygulamasındaki arkadaşlarıyla yiyecek sipariş ve yolculuk maliyetlerini kolayca bölebilmelerine olanak verecek.

PayPal’ın COO’su Bill Ready yaptığı açıklamada, “Uber ve Uber Eats için ödeme yolu olarak Venmo’yu eklemek, müşterilerimizin en çok önem verdiği hizmetler için benzersiz bir yol sunma misyonumuzu destekliyor.” dedi.

Uber için bu ortaklık kendisini ABD’li rakipleri Lyft’ten biraz daha farklılaştırmanın bir yolu. Fakat bu özel bir ortaklık olmadığından dolayı Venmo da ödemeler konusunda Lyft ile işbirliği yapabilir. Venmo için ise bu, hizmetin daha yaygın hale gelmesini sağlamanın ve Zelle rekabetinde öne çıkmanın bir yolu. Zelle, bu sene bir ara kullanıcı sayısında Venmo’yu geride bırakmaya yaklaşmış banka destekli bir mobil ödemeler hizmeti.

Uber uygulamasında bir ödeme seçeneği olarak bir kez Venmo’yu seçtiğinizde doğrudan Venmo uygulamasına yönlendirilirsiniz.

Etiketler