Skype’ın Yeni Konuşma Kaydetme Özelliği ‘Content Creator’ Modunda Kullanılabilecek

Kuruluşundan 15 yıl sonra, Skype yapılan konuşmaları kaydetme imkanını sunuyor. Skype, bu özellik için kendi kaydetme yazılımını geliştirmek yerine, Xsplit, Wirecast ve Vmix gibi üçüncü parti uygulamalarla çalışacak. Bu ürünler, yıllardır yaptığınız Skype konuşmalarını kaydedebilmenizi sağlıyordu, ancak şimdi, Microsoft daha elverişli bir versiyon yaratmak istiyormuş gibi görünüyor.

Windows 10 ve Mac kullanıcıları, masaüstündeki Skype hesabını, vloggerlar ve yayıncılar için tasarlanan “Content Creators” moduna aldıklarında, konuşmaları kaydedebilecekler. Kullanıcılar, Skype’ın entegrasyonu desteklediği hangi üçüncü parti uygulamayı kullanmak istediğini seçebilecek. Skype, YouTube kanalınızda veya Twitch yayınınızda önceden yapılmış bir konuşmayı yayınlayabileceğinizi düşünüyor. Bunun yanında, Adobe Premiere Pro gibi kurgulama araçlarına ses dosyalarını da aktarabileceksiniz.

Microsoft bahsetmemiş olsa da, uluslararası kaynaklarla konuşmalar yapan gazatecilerin, not alacak birinin bulunmadığı iş görüşmeleri yapanların ve daha birçok kişinin de bu özelliği oldukça kullanışlı bulacağını tahmin edebilirsiniz. Zoom ve Google Hangouts gibi daha yeni ürünlerin konuşmaları kaydetme olanağı sağladığı bir ortamda, Skype’ın böylesine kullanışlı bir özelliği daha önce eklememesi, ya da en azından zaten var olan üçüncü parti bir uygulamayla anlaşma sağlamamış olması ilginç.

Skype Las Vegas’taki NAB şovunda yeni kaydetme entegrasyonunu tanıtacak. Bu özelliğin yazın tamamen kullanıma açılmış olması planlanıyor.

Etiketler