Geleceğin Ikea Kurulum Kılavuzu Harika Görünüyor

Ikea’nın kurulum kılavuzlarında her şey oldukça basit görünse de, kağıt üzerindeki talimatları gerçek hayatta uygulayabilmek zor olabiliyor.

Adam Pickard isimli bir tasarımcı, bize olabilecek daha iyi bir yol gösterdi. Pickard, Ikea’nın komutlarını artırılmış gerçeklikle sunabilen bir yol hayal etti. Bu, Ikea’nın size koltuk yapımının bir önizlemesini sunması anlamına geliyor.

Pickard’ın yarattığı AssembleAR isimli konsept, Ikea’nın mobilya kurulum talimat şemalarını oturma odanıza taşıyabilecek bir uygulama. Bu sayede, kutunun üzerindeki barkodu taradıktan sonra, kurulum aşamalarını adım adım gösteren modellerden takip edebileceksiniz.

Artırılmış gerçeklikle üretilen bu uygulama büyük bir ilerleme gibi görünmese de, gerçek hayatta mobilyaları kurarken cıvata ve vidalarla ne yapmanız gerektiğinden emin olamadığınız anları yok etmek konusunda mucizeler yaratabilirmiş gibi görünüyor. Bir buçuk metrelik bir dolabı inşa ederken telefonu tutacak boş bir eli hayal etmek zor olsa da, Pickard’ın AssembleAR’ı mobilya kurmanın daha kolay olacağının sözünü veriyor.

Etiketler