Uygulama, Müşterileri Restoran Gürültü Seviyeleri Konusunda Bilgilendiriyor

Müşterilerin restoranlar ve kafeleri yorumlamasına farklı şekillerde olanak tanıyan çok sayıda uygulama var. iHEARu adlı yeni bir uygulama ise restoran yorumlamalarında eşsiz bir yaklaşım deniyor. Çeşitli kuruluşlardaki ses seviyelerine odaklanarak, kullanıcıları belirli bir yerin en sessiz zamanını konusunda bilgilendiriyor.

Şirket, “herkes için sosyal olanakları ve iletişim olanaklarını geliştirmek” istediğini belirtiyor. “Biz sağlıklı işitmenin savunucularıyız ve bu aracı değişim yaratmanın bir yolu olarak düşündük. Birlikte kulak dostu mekanlar yaratabiliriz.” dedi. Bunu başarmak için ise ses seviyeleri hakkında bilgi toplamak üzere crowdsourcing kullanan bir mobil uygulama geliştirdiler. Uygulama; restoranlardaki, tiyatrolardaki, kafelerdeki ve daha birçok yerdeki gürültü seviyelerine ilişkin bilgi topluyor.

iHEARu, kuruluşların konumlarını belirlemek için GPS kullanıyor ve gürültü yüksekliği derecelendirmesi yapıyor. Uygulama, kulak dostu mekanları ifade eden bir kulak sembolüne sahip. Kulak dostu olma niteliğini kazanmak için bir kuruluşun ortalama dört ses çubuğu veya daha azına sahip olması gerekiyor. Kullanıcılar ayrıca belirli mekanda personelin ses seviyesini düşürmekten hoşnut olup olmadığını belirtebiliyor. Uygulama, sesi alıp bir gürültü derecesine dönüştürmek için mobil telefon mikrofonlarını kullanıyor.

Etiketler