Navigasyon Uygulaması, Görme Engelli Öğrencilere Kişiselleştirilmiş Uyarılar Gönderiyor

Varşova Teknoloji Üniversitesi ve Jagiellonian Üniversitesi’nden beş öğrenci, görme engelli öğrenciler için ses navigasyon uygulaması olan Indoor Available’ı geliştirdi. Uygulama, daha akıllı bir kullanım için alanları sayısallaştırmaya olanak tanıyan Indoorway teknolojisini temel alıyor. Üniversitenin son Campus App Challenge yazılım yarışmasını kazanan Indoor Available, şu anda geliştirilme aşamasında.

Görme engelli öğrencilerin üniversite kampüslerinde dolaşmasına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış olsa da, bu uygulama genel olarak yol bulmak üzere de kullanılabilecek. Bununla birlikte, her kullanıcı için eksiksiz bir ders programı içeren üniversite yönetim sistemine erişimi bulunuyor. Böylece, ders iptali veya sınıf değişimi olduğunda uygulama kullanıcıya uyarı gönderebiliyor.

Alanları ve deneyimleri daha kapsayıcı hale getirmenin yollarını bulmak ilginç bir inovasyon sahası. Sizce hizmetleri daha kolay erişilebilir yapmak için sizin işletmeniz bu erişilebilirlik seçeneklerini nasıl kullanabilir?

Etiketler