Uygulama, Genç Kiracıların Evlerini Takas Etmelerine Yardımcı Oluyor

Giderek rekabetçi olan konut piyasasında, mülk satın alma ve kiralama sürecini kolaylaştırma konusunda inovasyon büyük bir rol oynadı. Sadece birkaç saatlik olarak alan kiralamaya olanak sağlayan Pop and Rest adlı startup gibi, insan bir emlakçı yerine bir robot kullanan ABD şirketi Zenplace bunun iyi bir örneğiydi. Yakın bir zamanda geliştirilen uygulama ise potansiyel olarak evleri takas etmeleri için insanların kiralık mülklerini eşleştirerek gençlerin Hollanda’daki konut piyasasına girmelerini amaçlıyor.

HuisjeHuisje uygulaması, kiracıların istediği eve taşınabilmesini kolaylaştırma niyetiyle Pieter Schipper tarafından geliştirdi. Uygulama, kiracılara ev değişimini ayarlamaları için ücretsiz ve güvenilir bir platform sunarak genellikle uzun bir bekleme süresi gerektiren mülk taşıma sürecini kolaylaştırıyor. Ancak, ev sahiplerinin bu takaslara izin vermeleri gerekiyor ve uygulama yalnızca kiralık mülkler için geçerli. Tüketiciler App Store veya Google Play aracılığıyla uygulamayı ücretsiz indirebiliyor. HuisjeHuisje uygulaması, kullanıcıların mülkiyet bilgilerini yüklediği bir buluşma uygulaması gibi işlev görüyor; eşleşme oluşması için kullanıcıların karşılıklı olarak birbirlerinin profillerini “beğenmeleri” gerekiyor. Uygulama; maliyet, boyut, konum ve oda sayısı gibi mülk bilgilerini listeleyerek kullanıcıların hızlı ve kolay bir şekilde aramalarını filtrelemesine yardımcı oluyor. İki kullanıcı birbirlerini “beğendikten” sonra, daha fazla bilgi ve detay için uygulama aracılığıyla sohbet edebiliyor.

Bu yenilikçi fikir, gençlerin çok daha kolay ve ucuz bir şekilde mülk bulmasına olanak tanıyor. Sizce ev piyasasını daha erişilebilir kılmak için teknoloji hangi şekillerde kullanılabilir? Bu şekilde ev değişimi, emlakçıların yerini teknolojik alternatiflerin aldığı yeni bir trendin başlangıcı olabilir mi?

Etiketler