Akıllı Duş, Mükemmel Sıcaklığı Önceden Ayarlamaları İçin Kullanıcılarına Olanak Tanıyor

Su, gezegenimizdeki en değerli kaynaklardan biri ve sürdürülebilir bir şekilde kullanılması için sürekli olarak teşvik ediliyoruz. Şimdi, evlerinde su tasarrufu yapmak üzere akıllıca bir yol arayanlar için “bütünsel bir duş deneyimi” yaratmayı amaçlayan Livin Shower var. Livin Shower, duşunuzu ısıtıyor ve ardından su sıcaklığı önceden ayarlanan hedefe ulaştığında duş akışını durduruyor; böylece duşunuzun içine girip tek bir düğmeye basarak hemen duş almaya başlayabiliyorsunuz. Cihaz, hedef sıcaklığa ulaşmak için gereken en kısa süreyi bulmak üzere bir sıcaklık kontrol algoritması kullanıyor ve kullanıcıların sıcaklığı değiştirmeden akışı duraklatmasına ve devam ettirmesine olanak tanıyarak su israfını en aza indiriyor.

Diğer akıllı duşların aksine Livin Shower basit el aletleri kullanımıyla herkes tarafından birkaç dakika içinde kurulabiliyor ve tesisatçı gerektirmiyor. Duşu uzaktan başlatmanıza ve su kullanımını izlemenize olanak sağlayan bir mobil uygulama ile de birlikte geliyor. Duş, duşta çalınacak şarkı listeleri oluşturmanıza imkan vermek için Spotify gibi müzik uygulamalarına bağlanabilmesinin yanı sıra ses komutlarıyla duşu etkinleştirmeniz için ses uygulamalarına bağlanabiliyor. Uygulama ayrıca kullanıcıların önceden ayarlanmış duş sıcaklığı, müzik ve diğer cihazlarla bağlantı içeren 10 ayrı profil oluşturmalarına olanak tanıyor. Emniyet kilidi özelliği ise sıcaklığı belirli bir aralık ile sınırlıyor.

Livin Shower, evdeki her şeyi akıllı bir cihaza dönüştürmeyi hedefleyen yeniliklerden bir tanesi ve şu anda 349 ABD dolarından başlayan fiyatlarla Kickstarter’da. Eğer proje finansman hedefine ulaşabilirse, duşlar 2018 sonbaharında kargolanabilir. Livin Shower’ın perakende satış fiyatının 599 ABD doları civarında olması bekleniyor.

Etiketler