Güneş Enerjisi ile Çalışan Bahçe Robotu Bitkileri Suluyor ve Hayvanları Uzak Tutuyor

100 metrekare büyüklüğüne kadar olan bir bahçede kullanılmak üzere tasarlanmış akıllı GardenSpace bahçe asistanı, bitkileri uygun bir şekilde suluyor ve olası sorunlara karşı yetiştiricileri uyarıyor. Kurumu kolay ve hızlı olan cihaz sadece wifi bağlantısı ve su gerektiriyor. Yüklendikten sonra kullanıcılar uygulamayı indiriyor ve yetişen bitkiler hakkında bilgi girişi yapıyor. Uygulama, ekim ve hasat zamanları önermenin yanı sıra büyümeyi en üst düzeye çıkarmak için bahçede olan diğer şeylere göre potansiyel konumlandırma öneriyor.

Robot, güneş enerjisiyle çalışıyor ve bulutlu günlerde bile çalışıyor. Akıllı kamerası 360 derece dönüyor ve görselleri ve videoları kaydediyor. Bir hayvan veya zararlı böcek tespit edildiğinde kamera doğrudan işgalciye bir su spreyi doğrultuyor. Ek destek almak isteyen yetiştiriciler için uzman bahçecilik tavsiyesi ve geri bildirimi sağlayan eşlik edici bir bulut hizmeti bulunuyor. Bu hizmet, Avustralya şirketinin Kickstarter destekleyici paketlerinin bir bölümünün yanı sıra aylık bir ücret karşılığında sunuluyor.

İklim değişikliğinin dünyanın her yerinde tabiatı değiştirmesi ve kentleşmenin devam etmesiyle, şehir alanlarını kullanmanın yeni ve akıllı yollarını bulmak, besin zincirinin sürdürebilirliğini iyileştirmek için çok önemli. GardenSpace de buna katkı sağlamaya çalışan girişimlerden biri. Kendilerine başarılar diliyoruz.

Etiketler