Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Olarak Yiğit Çağlayan Atandı

Ağustos 2017’den bu yana Mastercard Gelişmekte olan Avrupa Pazarlarında Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Yiğit Çağlayan Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü olarak atandı.

2011 yılından bu yana Mastercard bünyesinde çalışan ve son olarak Avrupa Pazarlarında Ürünlerden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Yiğit Çağlayan yeni görevinde Türkiye ve Azerbaycan pazarlarında nakitsiz toplum ve dijitalleşme konularına öncülük edecek.

Kariyerine başladığı 2000 yılından bu yana Türkiye ve İngiltere’de bireysel bankacılık alanında kart, üye işyeri ve satış gibi farklı bölümleri yöneten Çağlayan, Mastercard bünyesinde, dijital ödeme çözümü Masterpass’in bölgede hayata geçirilmesi ve yaygınlaştırılmasına liderlik etti. Ödemelerin dijitalleşmesi konusunda hem Türkiye’de hem de hızlı büyüyen Avrupa pazarlarında ilkleri hayata geçiren ekipleri yöneten Çağlayan, “conversational commerce” ve transit alanlarında son kullanıcıya etki eden inovatif projelerden sorumluydu.

Ödeme sistemlerinde yeni teknolojilerin yayılmasını sağlayan önemli iş birliklerinin arkasındaki isim olarak gösterilen Çağlayan; “Stratejik önemdeki Türkiye ve Azerbaycan pazarlarını kapsayan yeni görevimde nakitsiz toplum ve dijitalleşme konularına öncülük etmeye devam edeceğim. Ülkemiz Mastercard içinde de büyük öneme sahip ve en yenilikçi ürünlerin piyasaya ilk sunulduğu pazarlardan biri. Ben ve ekibim her zaman olduğu gibi, Türkiye’nin organizasyonumuz içindeki lider konumunu daha ileri taşımak için çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Marmara Üniversitesi’nde İşletme eğitiminin ardından Yeditepe Üniversitesi’nde MBA derecesini alan Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yiğit Çağlayan, 2011 yılından bu yana Mastercard bünyesinde görev yapıyor.

DigitalTalks Konferansı16‘da ağırlama şansı bulduğumuz Yiğit Çağlayan’a DigitalTalks ekibi olarak yeni görevinde başarılar dileriz.

Etiketler