Havacılık Startupı İngiltere’ye İsteğe Bağlı Hava Yolculuğunu Tanıttı

İsteğe bağlı sürüş modeli taksi hizmetlerinde o kadar büyük bir başarı gösterdi ki, şirketler şimdi de aynı hizmeti hava yolculuğunda sunmaya başladılar. Özel hava yolculuğu, zamandan kazandırıyor ve varış noktanıza gidişiniz için geniş bir hava alanı yelpazesi sunuyor fakat genellikle zamanlanmış servislerden çok daha pahalı bir şekilde. İngiliz havacılık startupı Waves Technology, kolaylığı devam ettirirken daha uygun maliyetli bir ulaşım şekli için Channel Islands of Alderney, Guernsey ve Jersey’i İngiltere’ye ve Avrupa ana karasına bağlayan isteğe bağlı bir hava taksisi hizmeti başlattı. Hizmet, uzak adalar arasındaki mesafeyi yüksek kalite ve esnek ulaşım ile birbirine bağlamak üzere tasarlandı.

Waves,  yolcuların istediği saat ve tarihte 9 kişilik bir Cessna Grand Caravan turboprop uçakla ve güvenli bir mobil uygulama kullanarak check in yapma imkanıyla uçuş yapabilmesine olanak tanıyor. Müşteriler, mevcut bir uçuşta boş bir koltuk satın alabiliyor veya uçuşlarını varış noktalarına, tarih ve saatine bağlı olarak düzenleyebiliyor.

İsteğe bağlı uçuşlar başlangıç olarak Channel Islands ve Birleşik Krallık ana karasını bağlayacak. Ancak Waves, 2018 yılında Güney Fransa, İspanya ve İtalya’ya ve sonunda İngiltere çapına daha geniş uçaklarda uçuşlar sunmayı planlıyor. Waves’in başkan yardımcısı Barrie Baxter, “Bu işi alanının ötesine taşımak istiyoruz fakat önce adalar içinde bir hizmet ile modeli kanıtlayacağız ve hangi pazarın çağırdığını dinleyeceğiz.” diyor. Proje, Jersey ve Guernsey’den yatırımcılar tarafından destekleniyor ve şu anda Seedrs üzerinden 500.000 poundluk bir ek sermaye arıyor.

Etiketler