EyeQue Insight ile Görüş Sağlığınızı Rahatlıkla Takip Edebilirsiniz

Bu yazı AvivaSA Dijital Garaj‘ın katkıları ile yayınlanmıştır.

EyeQue Insight kişilerin görme keskinliklerini rahatlıkla test etmelerini sağlayan bir cihaz. Sahip olduğu bulut tabanlı uygulama sayesinde verilerinizi rahatlık saklayabiliyor ve takip edebiliyorsunuz. Şu an Kickstarter‘da yer alan EyeQue Insight’n hedefi 25.000 dolar fon toplamak. Bu hedefe adım adım yaklaştıklarını söyleyebiliriz. Bu yazıyı hazırlarken 194 destekçiden 18.841 dolar topladıklarını görüyoruz.

Projenin Kickstarter sayfasındaki kimi bilgileri size aktarmak istiyoruz:

  • 3 dakikanın altında bir sürede 20/20’den 20/400’e görüşü tarar ve tek ve çift göz performansının kesin ölçümlerini sağlar.
  • Dijital görüş geçmişindeki değişiklik ile doktor ziyareti tavsiyesi sunar.
  • Güncellenmiş reçete gerekip gerekmediğini belirlemek için mevcut gözlüklerinizi veya lenslerinizi test eder.
  • Sonuçlarınızı anlık kaydeder ve güvenli şekilde saklar; verilerinizi başkalarıyla paylaşmanız için kullanabilir hale getirir.
  • Bir tane EyeQue Insight, birçok insanla paylaşılabilir ve böylece aileler için bir değer oluşturur ve büyük grupların test edilmesi için uygundur.
  • Normal “yetişkin” modu ve oyunlaştırılmış “çocuk” modu olmak üzere iki modda çalışır.

MyEyeQue VA uygulaması ile birlikte gözlükler, görüş testi için endüstride standart olarak kabul edilen bir “E harfi göz çizelgesi”  göstermesi için akıllı telefonunuza takılıyor ve doğruluğu sağlamak için 6 metrelik mesafeyi sanallaştırıyor.

Kurucuların hedefinde sadece bireysel kullanıcılar yok. Kurumları da hedefleyen EyeQue Insight’ın Küçük ve Büyük İşletmeler için ayrı ayrı paketleri de var. Cihazla birlike kişi sunulan kişi başı abonelik ücreti (4,99 $) de kurucuların iş planları içinde yer alan önemli bir gelir kalemi gibi duruyor.

2018 yılının Mart ayında ilk teslimatını yapmayı planlayan girişime DigitalTalks olarak başarılar dileriz 🙂

Etiketler