Mark Zuckerberg ve Peter Thiel’in Desteklediği Bir İlkokul, New York’ta Başka Bir Şubesini Kapatıyor

Bir eğitim yazılım geliştirici, Kaliforniya ve New York’ta dört şubeye sahip “mikro-okul” ağı olan AltSchool, bir başka şubesinin kapısını daha kapatıyor.

AltSchool’daki okulların başkan yardımcısı Sam Franklin’in geçen günlerde AltSchool öğrencilerinin velilerine attığı ve Business Insider’ın elde ettiği e-postaya göre, Manhattan East Village’deki startup okulu akademik yılın sonunda kapanacak. AltSchool, yeni okullar yapmak yerine mevcut okulları lisanslamaya tekrar odaklanmış gibi görünüyor.

Gönderilen e-postada, Franklin velilerden kapanış haberlerini “onlardan duymak yerine haberlerde duydukları” için özür diledi.

Bloomberg’ün raporuna göre, AltSchool 27 bin dolar kayıt ücreti alıyor; ancak yıllık harcaması 40 milyon doları buluyor. Startupın arkasında Mark Zuckerberg, Peter Thiel’in Kurucular Fonu ve Andreessen Horowitz gibi zirvedeki yatırımcılar var. Bugüne kadar en az 170 milyon dolar sağlandı.

AltSchool’un dört okulu var: San Francisco’da Yerba Buena ve Fort Mason, New York’ta Brooklyn Heights ve Union Square bölgelerinde. Bu laboratuvar okulları, şirketin kendi teknolojistlerinin sınıflara yeni gereçler yapabilmeleri için birer test merkezi. AltSchool, her bir öğrencinin müfredatını kişiselleştirmek için teknolojinin kullanılmasını savunuyor

Bloomberg’e göre Startup, teknolojisini ülke çapında, işbirliği içindeki okullardaki yüzlerce öğrenciye lisanslıyor.

Bu parlak fikir, Google’da kişiselleştirmeden sorumlu yöneticilik görevini eğitim teknolojisi startupını kurmak için bırakan, kurucu ve CEO Max Ventilla’ya ait.

Etiketler