Volvo Araba Ücretini De Telefonunuzun Faturasını Öder Gibi Ödemenizi İstiyor

Volvo, sürücülerin arabalarını, yıllık bir programda, telefonlarında yaptıkları gibi iyileştirmeye (upgrade) hazır olacaklarını umuyor.

İsveçli araba üreticisi, yeni XC40’ı için “Care by Volvo” hizmeti olarak adlandırdığı 12 aylık bir abonelik sunacak. Konsept, tüketicilerin, telefon faturalarından alışık oldukları yıllık güncelleme programına benzemesi için özel olarak tasarlandı.

Volvo, sürücülere, SUV’lerini yılda bir kez değiştirme seçeneğinden fazlasını sunuyor. Paket bunun yanında, çoğu kira sözleşmesine dahil edilen tipik bayilik yapısından kaçınarak, ulusal, sabit ücretli aylık (ücretine henüz karar verilmeyen) ödeme seçenekleri sunuyor.

Şirket yaptığı bir açıklamada, “Care by Volvo kullanıcıları, ön ödemeler, bakım ve sigorta gibi geleneksel ekstralar hakkında endişelenmelerine gerek olmadan, yeni bir Volvo ile gidebilecekler.” dedi.

Şirket, hizmet hakkındaki detayları, Aralık’ta yapılacak olan 2017 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda açıklayacak.

Care by Volvo hizmeti, OG araba sözleşmesi ve satın alma işlemlerinin yerini tamamen almayacak – XC40 geleneksel yollarla da satın alınabilir olacak.

Programı, gelecekte dijital kapıcı hizmetlerini eklemek için genişletmeyi amaçlayan şirkete göre, büyük ihtimalle diğer araçlar da Care by Volvo listesine eklenecek.

Kiralama, otomobil endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak bir sonraki model göz önüne alınarak yapılan bu kısa süreli abonelikler kesinlikle teknoloji dünyasından çekildi. Volvo Car ABD başkanı ve CEO’su Lex Kerssemakers, yeni anlaşmanın “benzin hariç her şeyi” içereceğini söyledi. Bu, kulağa, araba kiralamanın ne anlama geldiğinin fazlaca basitleştirilmesi gibi geliyor, ancak muhtemelen, çok değerli akıllı telefonlarına aslında kimin sahip olduğu konusunda ikilemde olan tüketicilere çekici gelecek.

Etiketler