Whoppercoin, Yiyebileceğiniz veya Ticaret Yapabileceğiniz Bir Kripto Para Birimi

Hiç petrol, demir cevheri ya da hisse senetleri gibi sıkıcı şeylerden ziyade eğlenceli bir şeylerin ticaretini yapmak istediniz mi? Mesela burgerler gibi şeylerin? Artık yapabilirsiniz sayılır. Rusya’daki Burger King, Waves blockchain platformunda bulunan Whoppercoin isimli sanal paraları kullanan yeni bir sadakat programını geçtiğimiz günlerde duyurdu. Waves; kullanıcıların, kişiler arası takasta içsel bir değere sahip olan blockchain paralarını takas etmesine ve ticaret için kullanmasına olanak tanıyor.

Şu ana kadar 1 milyar Whoppercoin piyasaya sürüldü ve müşteriler, harcanan her ruble (59 ruble 1 dolar etmekte) için 1 Whoppercoin alacaklar. Bir tane Whopper burgeri, dijital bir cüzdanda saklanan 1.700 Whoppercoin ile ödeyebilecekler. Whopper kripto para birimi biraz hileli gibi görünse de, müşteriler tarafından tıpkı diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi ticaret ve aktarım için kullanabilir.

Whoppercoin‘in, “Rus Burger King’de ve borsada burger satın almak için bir simge” olarak tanımladığı kendine özel varlık sayfası bile var. Burger King Rusya, Eylül ayında Apple Store’daki ve Google Play’deki program için bir uygulama yayınlayacağını açıkladı.

Burger King Rusya’daki dış haberleşme başkanı Ivan Shestov, “Artık Whopper, 90 farklı ülkede sevilen bir burger olmasının yanı sıra bir yatırım aracı.” dedi. Shestov, “Şimdi Whopper yemek, yarının ekonomik rahatlığı için bir strateji.” diyerek biraz abartmış olsa da, bedava burgerler her zaman elimizi kaldıracağımız bir şey.

Etiketler