24 Saat Açık Dükkanın Kapılarını Açmak için Çalışanlara İhtiyacı Yok

Çevre dostu mobil mağaza; Çin, Alaska ve Manhattan’daki müşterilere, bir uygulama kullanarak 24 saat alışveriş yapma şansı tanıyor.

Çalışansız mobil mağaza Moby Mart, bir uygulama ve yapay zekayı kullanarak alışveriş yapabilme fırsatı sunuyor.

Geçtiğimiz ay Çin’de başlatılan yenilik, artık Alaska ve Manhattan’da da mevcut. Kullanıcılar, bir uygulama aracılığıyla süt, ilaç ve meyve gibi bir dizi öğe satın alabiliyor. Ayrıca giysiler, bilgisayar donanımı ve ampuller dahil olmak üzere öğeleri önceden sipariş edebiliyorlar ve uygun oldukları bir zamanda siparişlerini alabiliyorlar.

Mobil hub, bir araba park alanına düzgün bir şekilde sığan ve sadece bir müşteri hizmet istediğinde hayata geçen küçük bir yapı. Hiçbir personel kaynağı gerektirmiyor ve güç panelleri, elektrik aracılığıyla çalışıyor ve herhangi bir kirlilik yaratmıyor. Ayrıca yapı, bir hava temizleyicisi ile temizleniyor. Yapay zeka aracılığıyla varışta müşteri ile iletişim kuruyor ve kesintisiz bir deneyim için patentli teknolojiyi kullanıyor. Elektrikle çalışan drone bazen kullanıcının erişimini kolaylaştırmak için izbe bir yerden açık alana doğru geliyor. Çevrimiçi kullanıcı hesabı ve kartla çalıştığı için nakit para da gerektirmiyor.

Yaratımın arkasındaki insanlar, Hefei Üniversitesi ve Himalafy ile birlikte Wheelys Inc, Moby Mart’ın dünya çapında olmasını ve daha çok park alanını 24 saat açık tekerlekli mağazaya dönüştürmeyi umuyor.

Çevrimiçi alışverişin dünya çapında durdurulamayan bir hızla büyümesi ve 24 saatlik mağazaların gittikçe daha popüler olması, Moby Mart’ın bir sonraki adım olduğunu gösteriyor olabilir.

Etiketler