Geleceğin Ticari Astronotları Bu Yeni Tesisin İnanılmaz Derin Havuzunu Kullanarak Alıştırma Yapacak

Engadget haberine göre, İngiltere 50 metre derinlikte bir havuz içeren “Blue Abyss” adlı yeni bir ticari astronot eğitim tesisine sahip oluyor. NASA’nın kendi 12 metrelik kaldırma laboratuvarını (buoyancy lab) geçen bu 164 fit (50 metre), hipobarik ve hiperbarik özel odalar ve yüksek G uçuş simülasyonu için santrifüj içermesi dahil olmak üzere tesis diğer özellikleri ile paralı özel astronotların uzay uçuşlarının zorluğuna hazırlanmasına yardımcı olacak.

Blue Abyss, kendisini “dünyanın ilk ticari uzay ve derin deniz araştırma ve eğitim merkezi” olarak adlandırıyor. Adından da anlaşılacağı gibi bu gerçek merkezi su alanı, su altı ekipmanlarını test etmek, dalış ve derin deniz araştırmaları yapmak ve gelecek neslin ticari uzay gezginlerini ve turistlerini seyahatlerine hazırlamak için kullanılacak.

Tesis, RAF Henlow’da olacak ve eğitim tesislerinin yanı sıra 120 odalı bir otel içerecek şekilde hazırlanıyor. 2019’da faaliyete geçecek ve 2020’ye kadar 160 civarında istihdam sağlayacak şekilde tamamen hazır olacak.

Şirketin iddiasına göre, kullanıma hazır olduktan sonra Blue Abyss’in iş modelinin bir kısmı “gruplar ve bireyler için deneyimsel uzaya hazırlanma paketleri” ve “sıradan insanların pazara gelecek olan ticari uzay uçuşu fırsatları dalgasına hazır bir tam astronot eğitim programından geçmesine izin verecek” bir ticari astronotlar için hazırlık eğitimi sunmak olacak.

Etiketler