Amazon Alexa’nın Şimdi 10.000 Becerisi Var

Wired’a göre, Amazon Alexa aşama atladı: şimdi, dijital asistan ile çalışan 10.000 uygulama “becerisi” var. Geçtiğimiz Haziran’da yaklaşık 1.000 beceriye sahip olan Alexa’nın entegrasyon kataloğu, Ocak’taki CES’ten önce 7.000’e yükseldi.

Apple,  geçtiğimiz yaz kendi dijital asistanını üçüncü şahıs geliştiricilere açtı ancak yararlı entegrasyonların Siri’ye gelmesi yavaş oldu. Google, 2016 yılının sonunda Google Asistan ile aynısını yaptıysa da kendi sunumu daha bile yavaş oldu.

Bunu, yeni Alexa entegrasyonlarının artan hızı ile birleştirirsek, Amazon erken dönem dijital asistan savaşlarında niceliksel olarak avantajlı gibi gözüküyor. Elbette, Apple ve Google, asistanlarını kendi telefonlarına özgü yapıyor ve böylece onları daha erişilebilir hale getiriyor. Amazon da buraya yetişmekte – Alexa’yı bir avuç küçük hoparlörden başlattı fakat şirketin üçüncü şahıs donanım üreticilerinin Alexa’yı entegre etmesine izin vermesi, onu bu yılki CES’in en yaygın hikayesi haline getirdi.

Sayısal avantaj önemli, fakat bu 10.000 entegrasyonun kalitesi başka bir konu ve kesinlikle tartışmaya açık. Sonuç olarak, Alexa’ya yumurtalar hakkındaki gerçekleri sorabilmek sizin için sahiden önemli mi?

İlgili: Amazon Alexa Telefonunuzu ve Ofisinizi Devralacak

İlgili: Ford, Amazon’un Alexa’sını Arabalara Entegre Edecek

Etiketler