Heal’in Talep Üzerine Doktorları 16.000 Hasta Çağrısına Cevap Verdi

Doktorların eve gelmediğini kim söyledi?

Talep üzerine eve doktor çağrısı uygulaması Heal, geçtiğimiz 2 yıl içerisinde 16.000’i aşkın ev çağrısı yaptı. California temelli şirket şimdilerde yeni hizmetler geliştirerek ülke çapına yayılmayı planlıyor.

Amaç, talep üzerine eve doktor çağırmanın gücünü kullanarak bozuk sağlık sisteminde iyileştirmeler yapmak. Şirket sağlık bakımında 5.9 milyon dolardan fazla tasarruf yaptığını ve gereksiz antibiyotik kullanımını yüzde 50 azalttığını belirtiyor. Şirket aynı zamanda hastaları ve partnerleri için gereksiz acil ziyaretlerini yüzde 62 oranında azaltmış.

Heal bu zamana kadar toplamda 52 milyon dolar yatırım aldı ve 2017 yılının sonuna kadar doktor ziyaretlerini Florida, Texas, New York ve Pennsylvania eyaletlerinde de aktif hale getirmeyi planlıyor.

CEO ve kurucu ortak Nick Desai, “Şubat 2015 tarihinde ilk Heal hastamızı aldık. Vizyoner yatırımcılar ve global kalitede bir takım sayesinde sağlık sektörünü daha verimli ve herkes için uygun maliyetli hale getirmek olan misyonumuzu tam anlamıyla gerçekleştirmiş olmanın heyecanını yaşıyoruz.” dedi.

Heal son olarak eski Amazon mobil uygulama genel müdürü Rish Tandon’ı işe alarak şirketin CTO’su görevine getirdi. Şirket aynı zamanda Snap’in eski mühendislik direktörü Bhavini Soneji’yi de ekibine katarak Heal’in mühendislik genel müdür yardımcısı yaptı.

Soneji konu ile ilgili şunları söyledi: “Heal’e amaç odaklı inovasyon yaratmak ve daha proaktif, kusursuz ve güçlü bir Heal deneyimi oluşturmak için katıldım. Rish ile birlikte bildiğimiz sağlık sektörünü yeniden şekillendirmek istiyoruz.”

Desai, “Rish ve Bhavini’nin de eklenmesiyle çetin ceviz bir teknoloji takımı oluşturuyor ve Heal’in dünyayı değiştirmek isteyenler için doğru yer olduğunu vurgulamış oluyoruz.” diyor.

Desai ve Renee Dua tarafından kurulan Heal, günde 40 hasta görmek zorunda olan doktorların yükünü azaltarak onlara daha az hasta ile ilgilenme fırsatı tanımak istiyor. Bu da doktorlar için daha iyi bir sisteme, hastalar için daha iyi sağlık sonuçlarına ve sağlık sisteminin genelinde daha uygun maliyetlere olanak sağlıyor.

Heal’in yatırımcıları arasında Fidelity ContraFund, Thomas Tull, Jim Breyer, the Ellison Family, Lionel Richie ve Dr. Paul Jacobs gibi isimler var.

Etiketler