Slack Büyüyor ve Büyük Şirketlere ‘Enterprise Grid’ Olarak Adlandırılan Yeni Bir Paket Sunuyor

Slack büyüdü gibi görünüyor.

Şirket geçen günlerde San Francisco’da gerçekleşen Slack Enterprise Grid adlı etkinlikte kendi popüler işbirliği yazılımının daha büyük işlere girmesine yardımcı olacağını umduğu yeni bir ürün ortaya çıkardı. Slack’in yeni sürümünde bazı özellik değişiklikleri ve yönetim denetimleri var. Ayrıca Slack, SAP’yi yeni partneri olarak duyurdu ve platformunda daha kolay gezinim sağlamak için kullanılacak yeni arama araçlarının sunumunu yaptı.

Forbes’a verdiği röportajda CEO Stewart Butterfield, “Bu daha iyi bir Slack sürümü değil, farklı bir kodla tamamen farklı bir versiyon” dedi. Slack’ın kurucu ortağı, son birkaç aydır IBM ve Capital One gibi müşterilerle yapılan testler sırasında yeni Slack ürününün karmaşıklığına rağmen “yıldırım hızında” olduğunu belirtti.

Şirket, Slack Enterprise Grid’in 500’den fazla çalışana sahip şirketler için hazırlandığını ve bu noktada Slack’in orijinal yazılımının zorlanmaya başladığını söyledi. İhtiyaç duyulan kilit işlevsellik, büyük kurumlardaki takımlar arasında benzer isimler dizininde kaybolmadan ya da kolayca idare edebileceklerinden daha fazla sohbet kanalları yaratmak durumunda kalmadan daha iyi bir iletişim sağlamak. Son aşamada yöneticiler, Slack’in kendi kurumlarında nasıl kullanıldığı, sınırsız çalışma alanları ve Concur ile entegrasyonu hakkında daha iyi bir görüş alanı kazandılar.

Sağlık ve finans hizmetleri gibi oldukça denetim altında tutulan endüstrilere girmeyi planlayan şirket, yeni uyumluluk standartlarının birçok kapıyı açacağı konusunda iddialı. HIPAA ve FINRA ile uyumlu Slack Enterprise Grid, SOC 2 ve SOC 3 gibi bir dizi gizlilik sertifikasına sahip. Slack’in yeni ürünü aynı zamanda “keşfetme” ve “veri kaybını önleme” araçlarıyla entegre.

Slack, şu anda günlük 5 milyon aktif kullanıcısı olduğunu ve on milyonlarca gelir elde ettiğini açıkladı. Kasım ayında iddialı bir takım ürünü ortaya çıkaran Microsoft’tan kaynaklı birçok zorlukla karşı karşıya gelmek, Slack yazılımının diğer startuplar için viral bir mesajlaşma aracının ötesinde bir şey olduğunu kanıtladı. Ayrıca yatırımcılardan aldığı 3.8 milyar dolar değerlemenin de haklı çıkarılmasına yardımcı oldu.

Forbes’a yaptığı açıklamada Butterfield, “Bu yıl 200 milyon dolardan fazla gelir sağlayacağız ve Slack şimdiden kurumsal ölçekte şirketlerin arasına girdi,” dedi.

Microsoft ile boy ölçüşme konusu sorulduğunda ise Butterfield, Slack tamamıyla rekabetçi bir ürüne sahip olduğunda Microsoft ile seve seve rekabet edebilir diyor. “Bu, dünyada on binlerce müşteri ile şimdiden mühim bir iş. Şirketlerin CIO’ları şimdiden bizi konuşmaya başladı.’’ dedi ve ekledi: “Microsoft ile rekabet edebilme umudumuz varsayımsal değil.

Etiketler