Bu Cihaz Evde Kimse Yokken 1 Ay Boyunca Kedinizi Besleyebiliyor

Teknoloji çağında (ne kadar işlevsiz veya banal olsa da) her nesnenin interente bağlanması yakındır. Bu da bizi otomatik ve akıllı bir kedi besleyicisi olan Catspad’e götürüyor. Catspad, kedi sahibinin cihaza bir ay boyunca hiç dokunmasına gerek olmadan evcil kediyi her gün besleyen ve suyunu verebilen bir besleme makinesi. Cihazı üreten aynı isimli startup, yakında Kickstarter’da fon toplamaya başlayacak.

Catspad Wi-Fi’a bağlanarak mobil uygulaması sayesinde gün içerisinde belirlenen zamanlarda harekete geçirilebiliyor. Kedinizin mamasını gram hesabıyla belirleyebilyor ve Catspad’de ne kadar temiz su kaldığını görebiliyorsunuz. Catspad, 1680 gram civarında mama ve 8 litreye kadar su alabiliyor. Firma, Catspad sayesinde her gün uzaktan mama verildiği sürece kedinin bir aya kadar kendi başına yaşayabileceğini söylüyor.

Uygulama ile ayrıca kedinizin aldığı kalori miktarını görebiliyor ve suyun filtreleme pompasının açıp kapatabiliyorsunuz. Cihazın en güzel özelliklerinden biri de kedileri teşhis edebilmesi. Kedinizin üzerine yerleştireceğiniz mikroçip sayesinde Catspad kedinizi tanıyabiliyor, yani birden fazla kediniz varsa Catspad sizin için ideal. Böylece kedilerinizin yemeklerini ayırabiliyorsunuz.

Başlangıç fiyatı 199 dolar olan Catspad’in tamamlanmış versiyonunun son fiyatı 249 dolar ile haziranda kargolanmaya başlanması bekleniyor.

Etiketler