Zuckerberg’in Kişisel Asistanı Morgan Freeman Tarafından Seslendiriliyor

Dünyanın en zengin adamlarından birinin kişisel asistanı, Tanrı’nın sesi ile seslendiriliyor.

Dünyanın dört bir yanından 1,8 milyar insanın bağlantı kurmasını hedefleyen bir kişi için daha azı düşünülebilir miydi?

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, salı günü yaptığı açıklamada evindeki kişisel yapay zeka asistanının Morgan Freeman tarafından seslendirildiğini söyledi.

Zuckerberg, bununla ilgili kendi Facebook hesabından bir video yayınladı:

Zuckerberg, Robert Downey Jr. tarafından canlandırılan Iron Man’den esinlenerek kişisel asistanının ismini Jarvis koyduğunu söyledi. Hatta Downey Jr., (filmde Paul Bettany tarafından seslendirilen) Jarvis’i kendisi seslendirmeyi teklif etse de, Zuckerberg bu teklifi geri çevirdi.

Neden mi? Çünkü çoğunluk Freeman’ı seçti. Ekim ayında Zuckerberg, seslendirmeyi kimin yapmasını isteyeceklerini Facebook topluluğuna sordu ve Fast Company’nın belirttiğine göre 50.000 yorum arasında Freeman, en çok verilen cevap oldu.

Facebook, Freeman’ın bundan bir ücret alıp almadığını açıklamadı.

Çoğumuzun zihninde canlananın aksine Freeman’ın sesi Zuckrberg’in evinde sürekli yankılanmıyor. Yine Fast Company’nin belirttiğine göre Zuckerberg’in kişisel asistanı çoğunlukla mesaj merkezli çalışıyor. Yani Zuckerberg evindeki ışıkları, müziği veya ön kapısını açıp kapamak için Facebook Messenger’ı da kullanabiliyor.

Bu, Freeman’ın sesinin bir teknoloji asistanı tarafından ilk kullanılışı değil. Freeman’ın sesi aynı zamanda Google’ın sahip olduğu navigasyon uygulaması olan Waze’de de kullanılıyor.

Etiketler