Topluluk İnovasyon Kafeleri Yaratan Banka ile Tanışın

Farkettiyseniz son zamanlarda yapılan banka inovasyonlarının çoğu, banka kullanımını müşteriler için daha kolay ve uygun hale getirmek üzere gerçekleştirildi. Bundan önce tek bir uygulama üzerinden tüm faturaların ödenmesini sağlayan bir sosyal medya chatbot’u ve video görüntülü ATM’ler ile karşılaşmıştık. Şimdilerde ise bir banka, öyle bir inovasyona imza atıyor ki, bu uygulama sayesinde banka kullanımında yalnızca bireysel düzeyde değil, aynı zamanda toplumsal düzeyde kolaylık ve uygunluk sağlanıyor.

Capital One, üçüncü nesil kahve dükkanları konsepti ile bankacılığı harmanladığı şubelerini ABD’de açmış bulunmakta. Geleneksel bankacılık hizmetleri alabilmek için Capital One temsilcileri ile bir yandan bankacılık işlemlerinizi hallederken, bir yandan da ücretsiz WiFi’dan faydalanıp, Peet’s Coffee’den kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Kafeleri ortak çalışma alanları olarak kullanmaya ve o alanlarda toplantılar yapmaya teşvik sağlayan Capital One, yaratılan bu alanların toplumsal inovasyona ön ayak olmasını umut ediyor. Girişim, aynı zamanda etkinlikler ve workshop’lar düzenleyerek çeşitli sektör ve işletmelerin dijital bankacılık üzerine fikir alışverişi yapabilmesini amaçlıyor.

An itibariyle Capital One kafeleri birkaç ABD eyaletinde faaliyete geçti bile. Önümüzde zamanlarda ise daha fazla şube açılması planlanıyor.

Etiketler