New York Metrosu Yolculuk Boyunca Ücretsiz E-Kitap ve WiFi Hizmeti Sunuyor

Tren içi WiFi hizmetlerinin tanıtımlarını artırmak için New York MTA (Metropolitan Transportation Authority), Transit Wireless ve yayıncılık devi Penguin, bir araya gelerek yolculuk esnasında kullanılabilecek e-kitaplar ve makaleler piyasaya sürecek. Bu proje, Londra’da geçen yıl benzer bir şekilde tasarlanan projenin aynısı.

Farklı kaynaklardan elde edilen bilgilere göre New York valisi Cuomo da bu projeye destek verenler arasında. “New York’un ulaşım ağları, teknolojik değişimlere ayak uydurmak zorunda. Bunun en önemli elementlerinden biri de bu değişimleri günlük hayattaki gereksinimlerimiz ile doğru orantılı bir biçimde şekillendirmek. Yer altı istasyonlarımıza WiFi hizmeti getirmek, yolcuların güzergahları boyunca bağlı kalmalarını sağlayacak. Böylece arkadaşları ve aileleri ile iletişimde kalabilecek ve haberlere ya da eğlenceye erişim sağlayabilecekler. Sistemimizi modernize etmek konusunda son zamanlarda büyük gelişim gösterdiğimizi söyleyebilirim.”

Transit Wireless, bir yandan birkaç adet Kindle Fire dağıtırken, bir yandan da toplamda 175’e yakın kısa hikaye yayımlayacak. Bu hikayeleri trenden alıp yer üstünde okumaya devam etmeniz de mümkün.

Etiketler