Scandy, Android Telefon Üzerinden 3D Tarama Özelliği Getiriyor

Görsellerinizi 3 boyutlu olarak yazdıran Scandy, 500 dolarlık cihazı için yeni bir beta program çıkartıyor. Bu program ile Android cihazınız üzerinden objeleri 3 boyutlu olarak taramak çok daha kolay hale gelecek. Şirket 3 boyutlu sensörler kullanarak 0.3 mm’lik keskinlik yaratmayı amaçlıyor. Böylece çok daha pahalı makinalardan çıkan çözünürlüğü müşterilerine sunacak.

Scandy’nın kurucu ortağı ve CTO’su Cole Wiles, “Üretici olarak, milimetrik ölçek üzerinde 500 dolardan daha az fiyata olan bir cihaz ile boyutsal olarak düzgün modeller yaratmak, yıllardır hayalini kurduğum bir şeydi.” diyor. “Bu çözümü sunabiliyor olmamızla gurur duyuyorum.”

Şirket, Scandy Core SDK’yı geliştirme uzmanlarına açarak başkalarının da 3D tarama uygulamalarına yenilikçi teknolojiler getirmesini umuyor. Yazılım, saniyede ful 3D ile yaklaşık 3 çerçeve tarayabilme kapasitesine sahip. Taranan modeller video oyunlarında ya da sanal gerçeklik uygulamalarında kullanılabiliyor.

Yeni Scandy uygulaması, halihazırda kendine ün yapmış oyuncuların olduğu bir pazara giriyor. Autodesk’in 123D Catch cihazı, her ne kadar daha düşük çözünürlüklü olsa da, 3D tarama yapmak için herhangi ek bir donanıma ihtiyaç duymuyor. Microsoft’un da görünüşe göre benzer bir ürün hazırlığı sürüyor.

Beta program an itibariyle kullanıma açık ve android3dscanning.com adresinden erişilebiliyor. Şirket bu yıl sonuna doğru gönderim yapmayı amaçladığını açıkladı.

Etiketler