Marc Benioff’un Gece Mesajlaşma Alışkanlığı Efsane Olmuş

Salesforce’un kurucu ortağı ve CEO’su Marc Benioff, pek çok özelliği ile ün yapmış: Bunların arasında gençliğinde bir programlama dehası olarak yükselmesi, Apple’da Steve Jobs’un hemen altında görev aldığı ilk teknoloji işi, Oracle’ın en genç yönetici olması, kendi kendini geliştiren bir milyarder olması ve daha nicesi var…

Fakat arkadaşları arasında Benioff, farklı bir şekilde biliniyor: Uyumayan adam olarak.

Unilever CEO’su Paul Polman, “Bence hiç uyumuyor.” diyor.

Mesela Benioff, teknoloji ve sağlığın bir araya gelmesini çok seviyor: Kendisi, Fitbit’in baş yatırımcılarından bir tanesi ve o olmadan asla evden çıkmıyor. Bir keresinde bağırsaklarında bir bakteri olduğunu açığa çıkaran bir teste girmiş, ardından da iki düzine araştırma dosyasını yalayıp yuttuktan sonra USC kanser araştırmacısı ve aynı zamanda Steve Jobs’un eski doktoru olan arkadaşı David Agus’a sorular yağdırmaya başladı. Agus, olayı şu şekilde özetliyor: “Sabahın erken saatinde uyanırsınız ve gece atmış olduğu on tane mesajla karşılaşırsınız.”

Benioff’un kendisi de yeni edindiği arkadaşlara ve iş arkadaşlarına bu alışkanlığı konusunda uyarılarda bulunuyor. Bu alışkanlığı için tercih ettiği araç ise genelde Twitter’ın doğrudan mesaj özelliği oluyor. Benioff, Forbes muhabirine, “Geç saat tweetlerime dikkat et.” demiş, sonrasında da ABD başkanı Obama ve ünlü şarkıcı Stevie Wonder da dahil olmak üzere pek çok arkadaşıyla çektiği fotoğrafları gecenin geç saatlerinde göndermişti.

Kendisi, bu konuda yalnız değil. En başarılı CEO’ların uykudan feragat ettiği bilinen bir gerçek. Öte yandan Benioff’un en dişli rakibi Satya Nadela’nın her gün 7 saatlik uyku almaya özen gösterdiği söyleniyor.

Etiketler