Dünyanın İlk Robot Stajyeri ile Tanışın

Telebulunma robotlarının daha önce reçeteli ilaç yazdığını ve yatalak sanatseverlerin müzeleri keşfetmelerine yardımcı olduğunu görmüştük. Şimdi de reklam ajansı 360i, bu teknolojiyi robot bir stajyer yaratmak için kullanıyor.

Haftada 5 saat olmak üzere başarılı bir stajyer, Suitable Tech’in BeamPro telebulunma robotu sayesinde 360i’nin ofisinde bulunacak. 1.2 metre uzunluğundaki bu mobil robotlar, uzaktan stajyerin çalışanları takip etmesine ve çift yönlü ekranlar aracılığıyla toplantı ve sunumlarda iletişim kurmasına olanak sağlayacak. Maalesef elleri olmadığından dolayı stajyer, kahve ya da çay molalarına çıkamayacak. Ajans, değerli iş fırsatları olup yaşamın pahalı olduğu New York gibi şehirlerdeki kariyer olanaklarına erişimi artırmak için robot bir stajyer oluşturmak istiyor. 360i, an itibariyle online portalı üzerinden başvuru alıyor.

Uzaktan işgücü sektörü, pek çok şirket çalışanlarına evden çalışma olanağı tanıdıkça ve freelance çalışma tarzını serbest ekonominin bir parçası haline getirdikçe büyümeye devam ediyor. Startuplar da uzaktan iletişim ve etkileşimin daha kolay yollarını bulmak için uğraşıyor.

Etiketler