Çocukların Trambolinde Tablet Oynamasını Sağlayan Uygulama: Tgoma

Trambolinde zıplamak, çocukların farkında olmadan fiziksel egzersiz yapabilmelerinin harika bir yolu. Ancak bazen aşağı yukarı zıplamak, çocukları ekrandan koparmak için yeteri kadar eğlenceli olamayabiliyor. Springfree Trampoline, bu sorunu ele alarak tgoma’yı geliştirdi. Tgoma, oyuncuların trambolinde zıplayarak birbirleri ile iletişime geçtiği, yüksek teknoloji bir arka bahçe oyun sistemi.

Öncelikle anne-babalar, tgoma uygulamasını indiriyor ve kablosuz kumandayı bağlantı plakası ile birlikte tramboline bağlıyor. Sonrasında oyuncular, tableti trambolindeki tutucuya yerleştiriyor ve oyunlardan bir tanesini seçiyor. Oyun, trambolinin farklı kısımlarına zıplayarak kontrol ediliyor. Mesela Fruitants oyununda çocuklar, trambolinde belirtilen kısımlara zıplayarak meyve sıçratıyor. Alien Stomp oyununda ise uzaylılar, yerden çıktıkça üzerlerine zıplayarak ezilebiliyor ve yakalanabiliyor. Oyunların farklı seviyeleri ve lider tabloları var. Oyuncular, puan biriktirip bu puanları daha fazla oyun satın almak için harcayabiliyor. Platform, aynı zamanda ebeveynlerin, çocukların aktivitelerini takip edebilmesine ve ödül ya da hedef belirleyebilmesine de olanak sağlıyor.

Tgoma, App Store ya da Google Play üzerinden indirilebilir ve fiyatı 1.749 dolar olan herhangi bir Springfree Trambolin’ine entegre edilebilir.

Etiketler