Eric Schmidt 5 Yıl İçinde Mükemmel Bir Girişimin Nasıl Olacağını Açıkladı

Alphabet Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt 5 yıl içinde nasıl mükemmel bir girişim olunacağını açıkladı.

Schmidt, beş yıllık süre içinde nasıl ideal bir girişim olunacağının ipuçlarını verdi ve gelecekteki başarılı teknoloji şirketlerinin kalitesini arttıracak anahtar etkenin, öncelikle kitle verileri üzerindeki güven olacağına dikkat çekti. Deri hücreleriyle ilgili veriler toplayan ve daha sonra bu verileri işlemek için makine öğrenmesini (machine learning) kullanan bir şirketi de örnek gösterdi.

İyi bir şirketin Android, iOS ve makine öğrenmesini kullanmasını, daha basit bilgiler için ise kitle verilerine başvurması gerektiğini Startup Grind Europe da açıkladı.

Schmidt, farazi olarak 1.000.000 $ ile finanse edilen bir dermotoloji şirketinin, deri hücresi ve sorunlarıyla ilgili her bilgi için dermatologlara 1 $ ödeyebileceğini ve deri hücrelerinin görüntüsünü aldıktan sonra problemleri teşhis eden bir tanıma sistemi geliştirmek için de makine öğrenmesi kullanabileceğini söyledi.

Bireysel tanı konusunda daha doğru sonuçlar elde edebilen böyle bir hizmetin dermatologlara çok rahat satılabileceğini açıkladı. Bu model büyük olasılıkla 100 milyar dolarlık bir şirket olmaya aday.

Başka bir yerdeki sohbetinde ise 2014 yılında Google tarafından 500 milyon dolara satın alınan İngiliz girişim DeepMind için övgüler yağdırdı ve bunun modern çağın en büyük İngiliz başarı hikayelerinde biri olduğunu söyledi.

Etiketler