Çocukların Yeterli Miktarda Su İçmesini Sağlayan Akıllı Şişe

Gululu, çocukların su ihtiyacını karşılama eylemini eğlenceli hale getirerek oyunlaştıran, WiFi bağlantılı bir su şişesi geliştirdi.

Şişelere gömülü sensörler, çocukların ekran üzerinde karikatürize edilmiş evcil hayvanlar ile etkileşim kurmasını sağlıyor. Çocuklar öncesinde bir evcil hayvan seçiyor, sonra da yaşlarına ve boylarına göre hedefler belirliyorlar. Günlük olarak su tüketim hedeflerine ulaştıkça, evcil hayvanları da evrimleşerek gelişiyor. Hayvanlar büyüdükçe, ek bir uygulama olan Gululu Evreni’nde sanal maceralara katılabiliyorlar. Bu akıllı şişeler, kablosuz şarj etme istasyonlarına sahip. Çocuklar aynı zamanda evcil hayvanlarını karşılıklı sallayarak birbirleri ile bağlayabiliyor. Ebeveynler ise bir mobil uygulama üzerinden çocuklarının su tüketim düzeylerini takip edebiliyor ve zaman içerisinde su içme alışkanlıklarını da gözlemleyebiliyorlar. Ayrıca şişeyi Okul Modu’na alarak, derse konsantre olmalarını da sağlayabiliyorlar.

Gululu, an itibariyle bir kitle fonlama plaformu olan Kickstarter‘da kampanya düzenliyor. Şimdiden 100 bin $ hedefini aşmış durumda. Firma, yıkanabilir ve dayanıklı şişelerini, 2016 yılı içerisinde piyasaya sürmeyi planlıyor.

Etiketler