Uber, Avustralya’da UberEats’i Hizmete Açıyor

Uber, Avustralya’nın tamamını domine etmek adına bir adım daha attı. Şirket, UberEats isimli hizmetini Melbourne sakinlerinin beğenisine sundu.

Gıda sektörünün geleceği, adeta karşımızda duruyor. Çok lezzetli olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz.

Bundan böyle Melbourne’daki restoranlardan UberEats uygulaması aracılığıyla sipariş verilebilecek. Bu, UberEats’ın hizmet verdiği üçüncü şehir. Tabii bu aynı zamanda Avustralyalı tüketicilerin “erken benimseyen” bir kitle olduğunun da göstergesi.

Uygulama, geçtiğimiz hafta 80 restoran ile hizmete girdi. Bu restoranların arasında Avustralya’nın popüler mekanları Super Normal, Gazi, Pidapipo ve Jimmy Grants de var. 11:00 – 22:00 saatleri arasında ofis masanıza veya evinize adeta bir ziyafet siparişi verebiliyorsunuz.

Şirket bununla birlikte sınırlı bir süreliğine ücretsiz teslimat da vaat ediyor. Daha da güzeli, minimum sipariş tutarı yok. Bu, kabaca şu anlama geliyor: Avustralyalılar, Hawker Boys’tan 8,5 dolar tutarında çıtır soya fasulyesi sipariş edecek, üstüne bir de 5 dolarlık teslimat ücreti ödeyecek. Kulağa oldukça ekonomik (!) bir öğle yemeği gibi geliyor.

Online yemek sipariş sektörü, özellikle son zamanlarda almış başını gidiyor. Premium fiyata yüksek kaliteli yemek siparişi hizmeti sunan Foodora ve Deliveroo’ya Uber gibi marjinal bir rakibin gelmesi de ortalığı kızıştıracak gibi görünüyor. Delivery Hero ve Eat Now gibi eski topraklar da sundukları ekonomik seçeneklerle pazarda kendinden söz ettirmeye devam ediyor.

Tüm bu saydığımız platformlar, ya minimum harcama tutarı talep ediyor ya da minimum harcama tutarına ulaşamayanlardan belirli bir ücret alıyor. Görünüşe bakılırsa Uber, bu kalabalık pazara oldukça ilginç bir yaklaşımla girdi. Tabii her şey, gelen yemeğin sıcaklığına ve yanında yeteri kadar soya sosu olup olmadığına bağlı. Takipteyiz.

Etiketler