Apple’ın Arabası Almanya’da Mı Üretiliyor?

Eğer duyduklarımız doğruysa, Apple’ın arabası, Almanca da konuşabilecek gibi görünüyor.

Çeşitli kaynaklara göre Apple’ın uzun zamandır sözü edilen arabası için gizli bir Alman Ar-Ge Merkezi kurulmuş.

Konu ile “yakından ilgilenen kaynaklardan” alınan bilgilere göre, bahsi geçen Ar-Ge takımı yaklaşık 15-20 “ileri görüşlü” çalışandan oluşuyor. Bunların arasında mühendis, yazılımcı, donanım uzmanı ve satışçı da var.

İşin ilginç yanı, takım içerisinde otomotiv sektöründe bir önceki çalışanları tarafından geri planda tutulduklarını düşünen genç beyinler de yer almakta. Sizce de bunlar kulağa Y kuşağı gibi gelmiyor mu? Öyle değilse, biz bir şey bilmiyoruz.

Arabanın kendisine gelince… iCar ismi verilmesi plananan arabanın 2019 veya 2020 yılında piyasaya çıkması bekleniyor. Aracın bir araba-paylaşım konseptinin ya da doğrudan satış programının bir parçası olması ihtimaller dahilinde.

İşin daha da ilginç kısmı ise, pek çok kaynağa göre iCar’ın, otomotiv yedek parça tedarikçisi olan Magna isimli bir üretici firma tarafından, Almanya’da üretilecek olması.

Tüm bu bilgilere, raporlara ve duyumlara şöyle bir topluca bakacak olursak, iki ihtimal söz konusu: Ya Apple gerçekten de bir araba üretiyor, ya da an itibariyle öyle olduğuna inanan, uluslararası bir kitle oluşmuş durumda.

Etiketler