Facebook Messenger, Müzik Paylaşım Özelliğine Spotify’ı Entegre Etti

Facebook Messenger, bir sonraki Facebook olma yolunda ufak ufak ilerliyor.

Messenger’ı neredeyse her şeyi yapabileceğiniz bir platforma dönüştürme yolunda bir adım daha atan Facebook, Spotify üzerinden müzik paylaşma özelliğini mesajlaşma hizmetine entegre etti.

Facebook, Spotify ile tam beş yıl önce ortaklığa gitmiş ve Facebook kullanıcılarının başkalarına ne dinlediklerini gösterebilme olanağı sunmuştu.

Bu yeni özellik kapsamında ise mobil kullanıcılar, Messenger’ın sağ alt köşesinde bulunan üç noktaya tıklayıp Spotify’ı seçtikleri ve paylaşmak istedikleri şarkıyı belirledikleri takdirde devreye giriyor.

Bunun akabinde şarkının görselini paylaşma opsiyonu da beliriyor, böylelikle bir başka kullanıcı, bu görsele tıklayarak şarkıyı Spotify üzerinden dinleyebiliyor.

Spotify’ın kendi uygulaması içinde e-posta, Facebook ya da WhatsApp aracılığıyla şarkı paylaşma seçeneği halihazırda bulunmakta. Ancak bu yeni ortaklık sayesinde her iki platform üzerinden de müzik paylaşılabilecek.

Facebook, Messenger’ın yalnızca insanların yazıştığı değil, çok daha fazlasını yapabileceği bir yer olması için elinden geleni yapıyor. Geçtiğimiz yıl Uber ile bir ürün entegrasyonuna giden Facebook, uygulama üzerinden araba çağırma özelliği getirmişti.

Önümüzdeki Nisan ayında gerçekleşecek olan Facebook F8 geliştirme konferansında ise Messenger’ın pek çok farklı işletme ile gerçekleştirdiği ortaklıkların duyurusunun yapılması bekleniyor.

Messenger’ın halihazırda iki düzineye yakın ortaklığı bulunmakta. Ancak Messenger’ın şu andaki iş ortakları, Facebook’un güvenli bir ödeme opsiyonu entegre etmesi ile birlikte, kullanıcılarla çok daha fazla etkileşim kurabilecek; zira kullanıcılar, bu sayede Messenger üzerinden ürün ve hizmet de satın alabilecek.

Etiketler