Spotify Fresh Finds ile Geleceğin Hitlerini Şimdiden Dinle

Spotify, yeni “Fresh Finds” özelliği ile müzikseverlere geleceğin starlarını bugünden keşfetme fırsatı sunuyor. “Fresh Finds” adlı yeni uygulama her Çarşamba günü, henüz keşfedilmemiş sanatçıların geleceğin hiti olacak parçalarını gün yüzüne çıkarmaya başlıyor.

Spotify, her hafta dinleyiciye özel müzik önerilerinden oluşan kişisel şarkı listeleri sunduğu “Haftalık Keşif” özelliğinin başarısının ardından, “Fresh Finds” adlı yeni özelliği ile dinleyicilere yeni müzikleri keşfetmek ve müzik zevklerini genişletmek için farklı bir yol daha sunuyor. Bugünden itibaren “Fresh Finds”, her Çarşamba günü güncellenen listelerle, henüz keşfedilmemiş ama dünyanın ilgisini çekebilecek sanatçıların en yeni parçalarını gün yüzüne çıkarıyor.

Spotify, milyarlarca saatlik dinleme verilerini bloglarda ve müzik sitelerinde konuşulanlar ile birleştirerek güncel ve başarılı müzikleri halihazırda dinlemeye başlayan müzik tutkunları üzerinden müzik dinleme hareketlerini tespit edebiliyor. Spotify uzmanları, yaptıkları analizlere dayanarak müzikte trendleri belirleyen dinleyicilerin yakın zamanda dinleyebilecekleri şarkıları tahmin edebiliyor. Hem uzman hem de makine analizlerine dayanan Fresh Finds özelliği ile Spotify, çıkış yapabilecek yeni sanatçıları tahmin ediyor ve gelecekte hit olabilecek parçalarını kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Spotify uzmanlarının ve makine analizlerinin birleşimiyle ortaya çıkan Fresh Finds’daki müzik listeleri, şarkıları tarzlarına göre ayıran otomatik bir sistemden oluşuyor. Müzik listelerine dahil olan kategoriler şöyle:

Kullanıcılar Fresh Finds özelliğine Browse kısmından kolayca ulaşılabiliyor. Müzik listeleri her Çarşamba yenileniyor. Bu nedenle Spotify müzikseverlere favori parçalarını hafta bitmeden kaydetmeyi öneriyor.

Yakın zamanda Austin’daki 2016 SXSW Spotify House’da performans sergileyen, aralarında TOTEM, Kacy Hill, D.R.A.M, MUNA and Anderson .Paak gibi sanatçıların da bulunduğu sanatçılardan beşi, Fresh Finds özelliği aracılığıyla gün yüzüne çıktı.

Bağlantılı dünya sayesinde insanların farklı alanlardaki; edebiyat, spor, müzik gibi; yeteneklerini geniş kitlelerle daha kolay paylaşabiliyor olması gerçekten de değerli… Spotify’ın yeni servisi de bu açıdan oldukça anlamlı.

Etiketler