Markafoni, 2015 Yılında %70’i Kadın Ayakkabısı Olmak Üzere 1 Milyon Çift Ayakkabı Şatışı Gerçekleştirdi

Markafoni.com, 2015 yılında 7.7 milyon üyeye ulaşırken sırasıyla en çok kadın ayakkabısı, erkek tişörtü ve parfüm satışı gerçekleştirdi. Markafoni.com CEO’su İlker Baydar, ülke olarak e-ticaret alışverişini tamamen benimsediğimizi belirterek, ayakkabı, tişört gibi fiziki olarak görmeden, dokunmadan alınmayacağına inanılan ürünlerin artık internette en çok satılan ürünler haline geldiğini söyledi.

İlker BaydarTürkiye’nin ilk ve lider özel alışveriş sitesi olarak yola çıkan Markafoni, perakende deneyimini zenginleştirmek için 2015 yılı sonundan itibaren fiziksel mağazalarıyla tüketicileri buluşturmuştu. 2015 satışları ile ilgili değerlendirme yapan Markafoni CEO’su İlker Baydar, 7.7 milyon üyeye ulaştıklarını aktararak şunları söyledi, “E-ticaret, tüketiciye sayısız olanaklar sağlıyor. Bunun bir nedeni de bizlerin yaratıcı ve tüketici odaklı yenilikler sunmamız. Örneğin 2015’te her ay ortalama 610 kampanya yürütmüşüz. Bu tüm yıl için 7 binin üzerinde kampanya anlamına geliyor. Bu çeşitlilik ve zenginlik sayesinde aylık ziyaretçi sayımız 22 milyona dayandı. İşbirliği yaptığımız markalar ise 4 bine yaklaştı.” dedi. Yine 2015 yılında sırasıyla en çok kadın ayakkabısı, erkek tişörtü ve parfüm satışı gerçekleştirdiklerini aktaran Baydar, “Yüzde 70’i kadın ayakkabısı olmak üzere 1 milyon çift ayakkabı satmışız. Burada önemli olan nokta şu. E-ticarette önemli bir eşik çoktan aşılmış durumda. Ayakkabı, tişört gibi fiziki olarak görmeden, dokunmadan alınmayacağına inanılan ürünlerin artık internette en çok satılan ürünler haline geldi” dedi.

2016 yılında mağaza yatırımlarımız ile müşteri deneyimini artırmaya devam edeceğiz

Hem e-ticareti hem de geleneksel perakendeciliği geliştirdiklerini söyleyen Baydar sözlerini şöyle sürdürdü: “2015 sonunda açmaya başladığımız mağazalarımızla müşterilerimiz artık mağazaya gelip online sipariş verebiliyor, internetten verdiği siparişlerini teslim alıp, iadelerini yapabiliyor. Dijital mecralardaki liderliğimizi koruyarak 2016 yılında müşterilerimize bu ayrıcalıkları daha fazla noktada sunmak için mağazalaşma yatırımlarımızı sürdüreceğiz.”

Etiketler