Vodafone Wallet ve PayPal Ödemeler Alanında İş Ortaklığı Kurdular

Vodafone, mobil cüzdan ürünü olan Wallet üzerinden gerçekleştirilen temassız ödemeleri artırmak için PayPal ile iş ortaklığı kurdu.

Bu ortaklık PayPal müşterilerine, hesaplarını Vodafone Wallet ile eşleştirmelerine imkan tanıyacak. Böylelikle Android akıllı telefonları ile temassız ödeme yapabilecekler. PayPal Avrupa’nın CEO’suna göre böylelikle PayPal kullanıcıları temassız ödemeyi ilk kez kullanabilir duruma gelecekler.

Vodafone geçen yılın başında MasterCard ve Visa ile iş ortaklığı yaparak Wallet ürününe temassız ödeme imkanı katmıştı. Şirket, PayPal ile iş ortaklığı adımı ile, hizmetin milyonlarca yeni müşteriye genişlemesini bekliyor.

Vodafone Group Tüketici Hizmetleri Grup Direktörü Stefano Parisse şöyle diyor: “Milyonlarca PayPal müşterisine, yüksek güvenlikli mobil ödeme aracı Vodafone Wallet ile ödeme yapabilme imkanı sağlayacağımız için heyecanlıyız. Vodafone müşterileri ise, Wallet üzerinden grçekleştireceği ödemelerini karşılamak için PayPal’ı kullanabilmenin keyfini çıkartacak.”

İş ortaklığı, birkaç firma tarafından yapılan mobil ödemelerin yükselişte olduğu duyuruları ile aynı zamana denk geldi. Para transfer hizmeti sunan Paym yakın zamanda, akıllı telefondan yapılan işlemlerin %89 arttığını duyurmuştu. Londra’nın toplu taşıma organizasyonu olan Transport for London’dan gelen bilgiye göre ise, temassız kullanan müşteri sayısı günden güne artış gösteriyor.

Etiketler