Visa Checkout İş Ortağı Sayısını Artırıyor

Visa’nın hızlı online ödeme hizmeti olan Visa Checkout, bazı büyük şirketlerin, kendi hizmetlerini kullanmaya başlayacağını açıkladı. Starbucks, Walgreens, NFL Shop, HSN ve Match.com; 250.000 adetten fazla üye işe yerinin dahil olduğu hizmeti kullanım için Visa ile gerekli anlaşmaları imzaladılar. Şirket, Walmart.com’un yılın ilerleyen zamanlarında dahil olacağını belirtti.

Checkout oldukça hızlı büyüdü: kuruluşundan bu yana geçen 18 ay içinde 10 milyondan fazla tüketici üye kazandı. Hizmet bugün 16 ülkede veriliyor ve 600 finansal kuruluş tarafından kullanılıyor.

PayPal’a rakip olan hizmet, müşterilerin e-ticaret sitesinden ayrılmalarına gerek bırakmadan, tek bir oturumda ödemeyi tamamlayabilmelerini sağlıyor. Starbucks, Walmart gibi önde gelen işletmelerle yapılan iş ortaklıkları, Visa’ya hizmetinin tanınma oranını artırma şansını sağlıyor.

Visa’dan gelen comScore raporu, çalışmaya dahil edilen Checkout kullanan tükecilerin alışverişlerinin %86’sını tamamladığına işarat ediyor. E-ticaret siteleri açısından daha da önemli bir konu var:  Checkout müşterilerinin yaptıkları işlemlerde satışa dönüşme oranı, sitenin sıradan geleneksel checkout’una kıyasla %51 daha fazla.

Starbucks Global Card, Commerce & Payment Tepe Yöneticisi Ryan Records şöyle diyor: “Baştan sona kusursuz (seamless) bir ödeme deneyimi sunmak birinci önceliğimiz. Visa Checkout’u, Starbucks kartınıza dolum yapabilmenizi sağlayan yöntemler arasına almak, müşterilerimize güvenilir ve kolay yükleme seçenekleri sunmamızı sağlıyor.”

Etiketler