GittiGidiyor’un Genel Müdürü Gülfem Toygar eBay Almanya Operasyonlarının Başına Getirildi!

2014 Ocak ayından bu yana GittiGidiyor’un Genel Müdürü olarak çalışan Gülfem Toygar, eBay Almanya operasyonlarının başına getirildi. Gülfem Toygar Türkiye’deki görevini ise GittiGidiyor’un Ticari Direktörü Öget Kantarcı’ya bırakıyor.

Toygar, GittiGidiyor‘un başına geçmeden önce 2009 yılından itibaren Otto Group’un Türkiye’de hayata geçirdiği Limango, Ogli E-Solutions Platform ve Arabulvar’ın Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştü. Bu süreçte Öget Kantarcı da Otto Group’un Türkiye operasyonlarında Genel Müdür Yardımcısı olarak Gülfem Toygar ile birlikte çalışmıştı. Yani Toygar’ın GittiGidiyor’un kaptanlığını uzun zamandır yakından tanıdığı bir iş arkadaşına bıraktığını söyleyebiliriz.

eBay’in Avrupa pazarında İngiltere ile birlikte en önemli pazarı olan eBay Almanya’nın ilk Türk üst düzey yöneticisi olarak yeni görevinden duyduğu heyecanı belirten Toygar; “GittiGidiyor, 15 yıldır iş modeliyle Türkiye’de sadece e-ticareti geliştirmeye değil, girişimciliği de destekleyen bir pazaryeri ekosistemini oluşturmaya hizmet ediyor. Yükselen başarı grafiği sadece ülkemizde değil, eBay dünyasında da tescillendi. Yeni görev tanımımın kişisel kariyerime olduğu kadar Türkiye’deki kadın yöneticilerin başarılarına dikkat çekeceğine inanıyorum. GittiGidiyor’u çok deneyimli bir yöneticiye ve sürdürülebilir başarının formülünü çözmüş bir ekibe emanet etmekten gurur duyuyorum.” dedi.

Türkiye e-ticaret ekosisteminden üst düzey bir yöneticinin Almanya gibi çok gelişmiş bir e-ticaret ülkesinde önemli bir pozisyonda çalışacak olması Türkiye’nin gelişimi açısından oldukça güzel bir haber. Eminiz bu sayede iki ülke arasında e-ticaret özelinde tecrübe paylaşımı artacaktır. Gülfem Toygar’a zorlu yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Etiketler