iyzico Kadın Girişimci Destek Programı Yedinci Dönem Kayıtları Başladı

Türkiye’nin önde gelen fintech şirketi iyzico’nun ‘Kadın Girişimci Destek Programı için yeni dönem kayıtları başladı. 7 yılda 500’den fazla kadın girişimcinin yararlandığı programın kayıtları 31 Temmuz’a kadar devam edecek. Başvular, https://www.iyzico.com/isim-icin/kadin-girisimci adresi üzerinden yapılabilecek. Programa kabul edilen kadın girişimciler, ilk dönemlerde olduğu gibi iyzico’nun sunduğu finanstan eğitime, pazarlama ve tanıtımdan özel indirimlere kadar birçok avantajlı imkândan yararlanabilecek. 

#KadınGirişimcininYanındayız sloganıyla hayallerinin peşinden gitmek isteyen kadın girişimciler ayrıca iyzico’nun e-ticaret dünyasında fırsatlar sunan ‘iyzico ile Öde’ ürünüyle müşterilerine farklı ödeme alternatifleri sunabilecek. Program çerçevesinde kadınlar ilk 6 ay içerisinde 100 bin TL’ye kadar ulaşan işlem hacimlerinde sıfır komisyon desteğine sahip olurken tanıtım desteği ile daha fazla müşteriye markasını duyurarak satışlarını artırma şansı elde edecek.

iyzico, geliştirdiği güvenli, erişilebilir ve yenilikçi teknolojilerle internet alışveriş deneyimini hem kullanıcılar hem de üye iş yerleri için kolaylaştırmaya devam ediyor. iyzico, ‘Kadın Girişimci Destek Programı’ ile bugüne kadar 500’ün üzerinde kadın girişimciye ulaştı ve 121 milyon TL değerinde iş hacmi yaratıldı.

Dağ Güven: ‘Kadın girişimcilerin dijitalleşmesine destek olacağız’

iyzico Genel Müdür Yardımcısı Şebnem Dağ Güven: “iyzico olarak girişimcilik ekosisteminde özellikle kadın girişimcilere destek olmayı önemsiyoruz. Kadınların girişimcilik ekosistemi içerisinde daha çok yer almasını istiyoruz ve önlerine çıkabilecek her türlü engeli aşmaları için destek olmaya gayret ediyoruz. Hayata geçirdiğimiz Kadın Girişimci Destek Programı ile  girişimcilik ekosisteminde toplumsal cinsiyet eşitliğine katkıda bulunmayı hedefledik. 

iyzico etki raporlarında kadın girişimcilerin büyüme hızının erkek girişimcilerin büyüme hızından iki kat fazla olduğunu görüyoruz. Kadın girişimcilere yeni kaynaklar sağlamak amacıyla partnerlerimizle birlikte ‘iyzico Kadın Girişimci Destek Programı’nı başlattık. Önceki dönemlerde aldığımız olumlu geri bildirimlerin ardından yedinci dönem başvurularımız da hız kesmeden başladı.” dedi. 

Güven, “Dijitalleşmenin getirdiği fırsatlar sayesinde kadın girişimcilerimizin ürettiği ürünlerini ulaşabildikleri platformlarda gelire dönüştürmeleri ve ülke ekonomisine katkı sağlamaları için imkân sağlıyoruz.  Birçok kadın girişimcimizin iş hayatına ve ekonomiye katılımlarında öncü bir rol üsteniyoruz. iyzico Kadın Girişimci Destek Programı ile önümüzdeki dönemlerde daha fazla kadın girişimciye ulaşmaya ve girişimci kadınların büyümesine destek olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. 

6 ayda bir olmak üzere yılda iki defa yeni kadın girişimcileri programa dahil ederek kadın girişimcilere olan kapsamlı desteğini sürdüren iyzico; Good4Trust,  ParaşütMükellefWebtures, Geliver, Magnetiq ve Mükellef gibi pek çok iş ortağının sunduğu özel eğitimler ve indirim fırsatlarını, programa dahil olan kadın girişimcilere ulaştırmaya devam edecek.

Etiketler