Visa, Yapay Zeka Danışmanlık Hizmeti Başlatıyor

Visa, müşterilerin yapay zekanın potansiyelini açığa çıkarmasına yardımcı olmak için yapay zeka danışmanlık hizmetini başlattı.

Ödeme devi, firmalara 30 yılda oluşturduğu yapay zeka uzmanlığına ve milyarlarca dolarlık yatırıma erişim imkanı sunacağını belirtiyor.

Yapay Zeka Danışmanlık Hizmeti, müşterilerin üretken yapay zekanın potansiyel rolü de dahil olmak üzere yapay zeka ortamını anlamalarına yardımcı olmak için Visa Consulting & Analytics’in altı kıtadaki 75 ofisteki 1.000’den fazla danışman, veri bilimci ve ürün uzmanından oluşan küresel ağından yararlanıyor.

VCA; temel strateji, yetenek değerlendirmesi ve model tasarımına dayanan; ilk keşif ve planlamadan uygulamaya kadar müşterilere yapay zeka yolculukları boyunca rehberlik eden bir dizi hizmet sunuyor.

Firma, bu işbirlikçi yaklaşımın müşterilerin kendi sorumlu yapay zeka stratejilerini tanımlamalarına ve pazarı genişletme, ürün tasarımı, müşteri edinimi, katılımı iyileştirme, yetkilendirme ve dolandırıcılık optimizasyonu gibi iş hedeflerine ulaşmak için teknolojiyi daha etkili bir şekilde kullanmalarına yardımcı olacağını söylüyor.

Visa Danışmanlık Hizmetleri Küresel Başkanı Carl Rutstein şöyle konuştu: “Yapay zeka dünya çapında endüstrileri yeniden şekillendirmekle kalmıyor, aynı zamanda devrim yaratıyor ve ödemeler sektörü bu dönüşümün ön saflarında yer alıyor.

Visa yapay zekayı yalnızca ödeme deneyimlerini iyileştirmeye yardımcı olmak için kullanmıyor; Danışmanlık işimiz aynı zamanda müşterilerimizi; müşteri edinimi, katılım, elde tutma ve risk yönetimi yoluyla büyümelerini ve kendi müşterilerine nasıl hizmet edeceklerini yeniden tanımlamalarını desteklemek için de bundan yararlanıyor.”

Etiketler