Intuit, Mint’i Kapatmaya ve Kullanıcıları Credit Karma’ya Taşımaya Karar Verdi

Intuit, kişisel finans uygulaması Mint’i kapatma kararı aldı ve kullanıcıları Credit Karma platformuna geçmeye davet ediyor.

Bütçe uygulaması Mint, 1 Ocak’ta kullanımdan kaldırılacak ve kullanıcılara verilerini Credit Karma’ya taşıma seçeneği sunulacak.

Intuit, 2009’da Mint’i yaklaşık 170 milyon dolar karşılığında satın alarak kullanıcılara bütçeleri ve abonelikleri takip etme ve giderleri yönetme imkanı sunmuştu.

2020’de Intuit, kredi skorlama şirketi Credit Karma’yı 7 milyar dolar karşılığında satın aldı.

Geçtiğimiz yıl, Intuit, Mint’in para yönetimi ürünlerini, Credit Karma’nın teknolojisi ve ürün ekosistemiyle birleştirmeyi planladığından, Mint ekibi Credit Karma’ya entegre edildi.

Credit Karma’da, Mint kullanıcıları nakit akışlarını takip edebilecek ve harcamalarını ile net varlıklarını izleyebilecek.

Credit Karma ayrıca müşteri verilerini kullanarak insanlara önerilerde bulunacak, örneğin ödüllerini maksimize etmek için farklı bir kredi kartı kullanmalarını veya nakit sıkışıklığına girecekleri zamanı belirlemelerine yardımcı olacak.

Ancak kullanıcılar artık aylık ve kategori bütçelerini belirleme olanağına sahip olmayacak, bunun yerine harcamaları konusunda farkındalık oluşturmak ve tasarruflarını takip etmeleri için basitleştirilmiş bir yol elde edecekler.

Etiketler