HSBC, Birleşik Krallık’ta Kredi Geçmişi Olmayan Göçmenlere Kredi Kartı Sunmayı Planlıyor

HSBC, ülkeye yeni gelenlere kredi kartı başvurusu yaparken uluslararası kredi geçmişini dahil etme seçeneği sunan ilk Birleşik Krallık bankası oldu.

Banka, uluslararası kredi geçmişi hakkında veri sunan Nova Credit adlı uluslararası kredi bürosu ile iş birliği yaptı. Nova Credit; Avustralya, Brezilya, Kanada, Dominik Cumhuriyeti, Hindistan, Kenya, Meksika, Nijerya, Filipinler, İspanya, İsviçre ve Amerika Birleşik Devletleri dahil 12 farklı ülkeden kredi geçmişi verilerini sunmakta.

ABD merkezli Nova Credit, göçmenlerin yeni bir ülkeye geldiklerinde karşılaştığı sorunu ele alarak- kredi geçmişlerinin sınırda işlevsiz hale gelmesi sorununu çözüyor

Nova Credit Passport, yeni gelenlerin orijin(köken) ülkelerindeki mevcut kredi verilerini çekiyor ve bunları yeni ev sahibi ülkelerindeki kredi verenler ve finansal hizmet sağlayıcıları tarafından kullanılmak üzere uygun bir puan ve rapor haline getiriyor.

HSBC, teknolojiyi başlangıçta Hindistan’da kredi geçmişi bulunan müşterilere destek olmak amacıyla Singapur’da kullanıma sunmuştu. Banka ayrıca, dünya genelinde Kredi Pasaportu’na erişim hazırlıkları yaparken şirkete 10 milyon dolar yatırım yapmıştı.

Madhu Kejriwal, HSBC UK’da teminatsız kredilerin başkanı, yeni gelenlerin İngiltere’de yeni hayatlarına yerleşirken karşılaşabilecekleri gerçek ve benzersiz zorluklara dikkat çekiyor – yerel kredi geçmişi eksikliği nedeniyle temel hizmetlere erişmekten zorlanmaktan, farklı yerler arasında finans yönetimini ve vergi konularını anlamaya kadar.

“Bir kredi kartı sahibi olmak ve kredi geçmişi oluşturmak, yeni bir ülkede hayat kurarken önemli bir adımdır. İngiltere’nin önde gelen uluslararası bankası olarak, müşterilere yurt dışında oluşturdukları kredi geçmişini kullanarak İngiltere’de olumlu bir kredi geçmişi yaratma seçeneği sunabilmekten heyecan duyuyoruz.”

Etiketler