Bundle AI, Clickbait ile Mücadele Edecek

Bundle, alanında bir ilk olan clickbait başlıklarla mücadele eden teknolojisi Bundle AI ile internet haberciliği ekosistemini daha güvenilir hale getirmek istiyor.

“Bir click alayım da, gerisi ne olursa olsun” tuzağına düşmeyenimiz var mı? Mecralar arası rekabet arttıkça clickbait başlıklar da daha “yaratıcı” hale geliyor, en deneyimli internet kullanıcısını bile aldatabiliyor.

Bundle, Bundle AI’a generative AI teknolojisini kullanıyor. Süreç, Bundle okuyucularının gördüğü clickbait başlığı raporlaması ile başlıyor. Kullanılan başlığı ve ilgili haberi inceleyerek bağlamı anlamlandıran Bundle AI, yanıltıcı bir uygulama olduğunu düşünürse haberi özetleyen yeni bir başlık hazırlayarak ilgili makaleyi daha kullanıcı dostu hale getiriyor. 

Bundle AI, Bundle okurları clickbait başlık önerdikçe öğrenmeye, öğrendikçe bağlamdan daha iyi sonuçlar çıkarmaya ve daha da başarılı başlıklar üretmeye devam ediyor. Böylece Bundle, her clickbait raporlaması ile daha akıllı hale geliyor. 

Deneysel yapay zeka uygulamaları ile yakından ilgilenen Bundle Kurucu Ortağı Enes Danış, Bundle AI için şöyle diyor: “Yapay zekayı sadece kullanmak için kullanmadık; bir probleme çözüm bulmak, fayda yaratmak, okurlarımıza yolculuklarında gerçek bir iyileştirme yaşatmak istedik.”

Etiketler