Revolut ve NatWest Apple’ın Tap to Pay Uygulamasını Birleşik Krallık’ta Eş Zamanlı Olarak Kullanıma Sundu

Revolut, NatWest’in teknolojiyi İngiltere’de kullanıma sunmasıyla eş zamanlı olarak Apple’ın Tap to Pay on iPhone’unu Birleşik Krallık’taki kurumsal ve serbest (freelance) müşteriler için kullanıma sundu.

Tap to Pay on iPhone, kullanıcıların ek terminallere veya donanıma ihtiyaç duymadan, ödeme kartlarına veya mobil cüzdanlara sadece bir dokunuşla yüz yüze temassız ödemeleri kabul etmelerini sağlıyor.

Revolut Business Genel Müdürü James Gibson şunları söyledi: “Birleşik Krallık’taki kurumsal müşterilerimiz için iPhone’da Tap to Pay’i ilk etkinleştirenlerden biri olmaktan ve ödemeleri kabul etmek için daha fazla esneklik sunan bu basit ve güvenli çözümü sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

Revolut Pro ve Business müşterileri Tap to Pay on iPhone’u doğrudan Revolut uygulaması veya Revolut Business uygulaması içinden kullanmaya başlayabilirler.

Revolut Satıcı Edinme Genel Müdürü Alex Codina ise şu ifadelerde bulundu: “iPhone’da Tap to Pay’in piyasaya sürülmesi, Birleşik Krallık’taki hem tüketiciler hem de satıcılar için daha fazla seçenek sunmamızı sağlıyor. Perakende mağazalarından berberlere ve yiyecek standlarına kadar her türlü işletmenin yalnızca bir iPhone ile yüz yüze temassız ödemeleri hızla kabul etmeye başlamasını bekliyoruz.”

Revolut’un lansmanı, üye işyeri edinme platformu Tyl’in bir parçası olarak Tap to Pay’i kullanıma sunan Birleşik Krallık kredi kuruluşu NatWest’in teknolojiyi kullanıma sunmasıyla aynı zamana denk geliyor.

NatWest Baş Ödemeler Sorumlusu Mark Brant şunları söyledi: “NatWest, Apple Pay’i Birleşik Krallık’taki müşterilerine sunan ilk Birleşik Krallık bankalarından biriydi ve iPhone’da Tap to Pay’i Birleşik Krallık’taki üye işyerlerine ilk sunanlardan biri olarak en son ödeme teknolojisine erişim sağlamaya devam etmekten gurur duyuyoruz.”

Revolut ve Tyl by NatWest, İngiltere’deki lansmanının ardından hizmeti ilk kullanıma sunanlar olurken; Adyen, Dojo, myPOS, Stripe, SumUp, Viva Wallet, Worldline ve Zettle by PayPal’ın da bu konuda hizmetleri bekleniyor.

Etiketler