Siemens Asya Açılımında Singapur’da Yeni Bir Tesis Planlıyor

Siemens, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, otomasyon teknolojisine yönelik artan siparişleri karşılamak üzere Asya’daki faaliyetlerini genişletirken, Singapur’da endüstriyel otomasyon bölümü için yeni bir tesis kurmayı planladığını söyledi.

Şirket sözcüsü Reuters’a yaptığı açıklamada, “Siemens, küresel çeşitliliği ve dayanıklılığı güçlendirme stratejisinin bir parçası olarak Singapur’da yeni, son teknoloji ürünü bir Dijital Endüstriler (DI) fabrikası kurmayı planlıyor.” dedi.

Sözcü, şirketin planlarına ilişkin diğer ayrıntıları ilerleyen günlerde açıklayacağını söyledi.

Haberi ilk duyuran Wirtschaftswoche dergisinin şirket kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, projenin maliyetinin üç haneli milyon euro gibi düşük bir meblağ olduğu tahmin ediliyor.

Wirtschaftswoche, İcra Kurulu Başkanı Roland Busch’un başlangıçta yeni fabrika için Çin’i tercih ettiğini, ancak orada artan jeopolitik gerilimlerden endişe duyan denetim kurulunun (supervisory board) direnciyle karşılaştığını belirterek, tesisin şirketin Almanya’nın güneyindeki Amberg’de bulunan fabrikasının “ikizi” olacağını ekledi.

Etiketler