Walmart, Tedarikçilere Yönelik Dijital Kredi Platformunda Citi ile İş Birliği Yapıyor

Walmart, perakende devinin ABD merkezli 10.000 küçük işletme tedarikçisinden oluşan ağını düzinelerce kredi verenle buluşturan bir platformda Citi ile işbirliği yapıyor.

Walmart tedarikçileri, tek bir kredi talep formu aracılığıyla, uygun işletmelere 10 milyon dolara kadar kredi sağlayan 70’ten fazla kredi verenle etkileşime geçebiliyor. Bir talep gönderildikten sonra platform, tedarikçileri taleplerini değerlendirebilecek birden fazla potansiyel kredi verenle buluşturuyor.

Walmart, bunun hem tedarikçiler hem de kredi verenler için daha verimli bir kredi süreci sağladığını ve tedarikçilere daha fazla seçenek, kolaylık ve sermayeye erişim sunarak onları güçlendirdiğini söylüyor.

Citi, Bridge adı verilen platformda Azınlık Mevduat Kurumları (Minority Depository Institutions) ve Toplumsal Kalkınma Finans Kurumlarının (Community Development Financial Institutions) sayısını artırmaya odaklandığını söylüyor. Bu kurumların 20’den fazlası MDI ve dördü kadınlara ait kurumlar. Ayrıca, ABD’deki 20 siyahi sermayeli bankanın 15’i platformda kredi veriyor.

Citi tarafından kurulan Bridge platformunun başkanı Rohit Mathur şunları söyledi: “Bridge, Walmart’ın ABD’deki tedarikçilerine kredi verme sürecinde yollarını bulmaları ve birden fazla kredi verenle ilişki geliştirmeleri için modern ve verimli bir yöntem sunarken, büyümeleri için gerekli olan sermayeye erişmelerine yardımcı oluyor.“ dedi.

Etiketler