Mastercard, Web3 Kripto Ödemelerinde Immersve ile İş Birliği Yapıyor

Mastercard, Avustralya ve Yeni Zelanda’ki insanların Mastercard’ın kabul edildiği her yerde dijital, fiziksel ve metaverse’de alışverişler yapmak için doğrudan Web3 cüzdanlarından kripto para kullanmalarına olanak sağlamak adına Web3 ödeme protokolü Immersve ile iş birliği yaptı.

Kullanıcılar, işlevselliğe erişmek için Web3 cüzdanlarından Immersve butonuna tıklayacak ve işlemleri onaylamak için özel anahtarlarıyla imzalayacaklar.

Ardından, üçüncü taraf bir mutabakat sağlayıcısıyla yapılan Immersve ortaklığı sayesinde, USDC stablecoin fiat para birimine dönüştürülecek ve Mastercard’ın ağında mutabakata varılacak.

Immersve ayrıca KYC/AML, çevrimiçi dolandırıcılık tespiti ve blokchain analitiğini ele almak için Mastercard Identity Services ve CipherTrace teknolojisinden yararlanıyor.

Immersve CEO’su Jerome Faury şunları söyledi: “Immersve, Mastercard’ın çevrimiçi olarak kabul edildiği her yerde, bireylerin doğrudan kripto cüzdanlarından işlem yapmalarını mümkün kılan köprüler inşa ediyor.”

“Web3’ün en iyi teknolojisini ve değerlerini günlük ödeme deneyimlerine taşımak istiyoruz. Ancak aynı zamanda Mastercard ağının tüketiciyi koruma önlemleri gibi geleneksel araçları da çevrimiçi işlem yapan ‘kripto yerlilerine’ sağlamak istiyoruz.

Etiketler