Birleşik Krallık Bankaları Ortak Bankacılık Merkezleri Geliştirmek İçin Şirket Kuruyor

Birleşik Krallık’ın önde gelen bankaları ülke çapında ortak bankacılık merkezlerinin geliştirilmesi için bir araya geldi.

Dokuz banka – Barclays, HSBC, Lloyds Banking Group, Nationwide Building Society, NatWest Group, Santander, Virgin Money, Danske Bank ve TSB – Birleşik Krallık genelinde ihtiyaç duyulan yerlerde nakit erişimi, mevduat ve temel bankacılık hizmetleri sağlamak üzere Cash Access UK adında kar amacı gütmeyen bağımsız bir şirket kurdu.  

UK Finance’in CEO’su David Postings şunları söyledi: “Pek çok insan artık paralarını dijital olarak yönetmeyi tercih ederken, biz de insanların nakde erişmeye ve bankacılık işlemlerini yüz yüze yapmaya devam edebilmelerini sağlamak istiyoruz. Cash Access UK Ltd’nin kurulması, ülke genelinde bankacılık merkezlerinden oluşan bir ağa doğru atılmış önemli bir adımdır.

“Şu ana kadar 29 merkez duyuruldu ve sektör olarak bu merkezlerin mümkün olan en kısa sürede faaliyete geçmesini destekliyoruz.”

Bu yeni gelişme, İngiltere Merkez Bankası’nın Mali Hizmetler ve Piyasa Yasası’nda verilen yeni yetkiler çerçevesinde işletmelerin ve bireylerin nakde erişimini destekleyecek yeni tedbirleri açıklamasından bir hafta sonra geldi.

Etiketler